Ana SayfaDekorasyonBu Öneriler ile Mutfağınız Artık Daha Lüks

Bu Öneriler ile Mutfağınız Artık Daha Lüks

Mutfağınızın lüks bir yer hissi vermesini istemez misiniz? İşin gerçeği, bunu bütçenizi zorlamadan yapabilirsiniz. Yararlı birkaç ipucu ile siz de gösterişli bir eve kavuşun!

Tezgahınızı Granit Malzeme ile Kaplatın

Bazı firmalar doğrudan mevcut tezgahınıza uyacak polimer/granit “kaplama” üretiyor. Sonuç mu? Tonlarca para harcamışsınız gibi görünen bir tezgahınız oluyor, hem de granitin yarı fiyatına!

Zeminde Mermer Fayans Yerine Seramik Fayans Tercih Edin

Mermer görünümünü taklit eden ve sizi çuvalla para harcamaktan kurtaran fayans çeşitlerine muhakkak göz atmalısınız.

Bu Öneriler ile Mutfağınız Artık Daha Lüks

Sert Ahşap Parke Yerine Kaliteli Laminat Parke Tercih Edin

Sert ahşap hem pahalı hem de bakımı zor bir tercihtir. Kaliteli laminat parkeler ise aynen sert ahşap parkeler gibi görünür ve bu parkelerin yüzlerce çeşidi vardır. Ayrıca, bu parkeler suya dayanıklıdır ve sert ahşap parkeler gibi çizilmez.

Granit Eviye Yerine Derin Hazneli Tezgah Altı Paslanmaz Çelik Eviye Kullanın

Özellikle granitten ya da başka bir katı yüzeyli malzemeden yapılan eviyeler pahalıdır. Bunun yerine, derin hazneli, iki ya da üç bölmeli paslanmaz çelik bir eviye tercih edin. Böylece, arzu ettiğiniz şıklığı etiketin yarı fiyatına elde etmiş olursunuz.

Bu Öneriler ile Mutfağınız Artık Daha Lüks

Standart Musluk ve Tesisat Tipleri Yerine “Rafta Hazır” Çeşitleri Deneyin

Pek çok lüks evde kaliteli ancak standart tesisat tipi tercih edilir. Günümüzde, aynı görünümü perakende satış sunan ev yapı marketlerinde bulabilirsiniz. Böylece, farkına bile varmadan paranız cebinizde kalmış olur.

Yeni Dolaplar Satın Almak Yerine Ahşap Dolaplarınızın Kaplamasını Değiştirin

Mevcut dolaplarınızı lamine ile kaplayarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızın ve çekmecelerinizin yüzlerini böylece yepyeni, gıcır gıcır hâle getirebilirsiniz. Son olarak yeni dolap kulpları alarak cüzdanınızı zorlamadan dolaplarınıza kaliteli ve lüks bir görünüm verebilirsiniz.

Bu Öneriler ile Mutfağınız Artık Daha Lüks

Pahalı Mağazalar Yerine Uygun Fiyatlı Mağazaları Tercih Edin

Parlak, modern dolaplar almak için küçük bir servet ödeyeceğiniz mağazalar yerine daha sade fakat aynı derecede şık seçenekler sunan mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Bu tür mağazalarda evde kendi başınıza zorlanmadan monte edebileceğiniz yüzlerce dolap modeli bulabilirsiniz. Gerekli görürseniz ayrıca ödeme yaparak yardım talep edebilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Eşyalar Yerine Paslanmaz Çelik Bitişli Eşyalar Tercih Edin

Ev eşyası üreticileri günümüzde paslanmaz çelik bitişli ürünler de piyasaya sürüyor. Bu ürünler standart paslanmaz çelik ürünlerde olduğu gibi parmak izi lekesi bırakmıyor. Üstelik, görünüşleri yine de modern ve lüks.

Kristal ve Cep Yakan Aydınlatma Armatürleri Yerine “Rafta Hazır” Olanları Deneyin

Sarkıt, spot ve tezgah altı lamba modelleri biraz maliyetli olabilir. Alternatif olarak, en sevdiğiniz aydınlatma mağazalarında ya da ev yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz modellere göz atabilirsiniz.

Tezgah Arası İçin Granit ve Mozaik Fayans Yerine Cam ve Seramik Fayans Tercih Edin

Mozaik ve granit fayanslar hem pahalıdır hem de bu fayansların döşenmesi son derece zahmetli olabilmektedir. Geniş bir yelpaze sunan fayans modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Fazla masraf yapmadan mutfağınızın lüks görünümünü tamamlayacak kaliteli bir fayans modelinde karar kılmak için acele edin!

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR