Ana SayfaEv TurlarıTahoe Gölü'nde Modern ve “A” Klas Bir Dağ Evi

Tahoe Gölü’nde Modern ve “A” Klas Bir Dağ Evi

Todd Gordon Mather Architect’in imzasını attığı bu yenilikçi Dağ Evine “Anka Kuşunun Yükselişi” adı verilmiş. Tıpkı Projeye ismini veren Anka Kuşu’nun küllerinin içinden doğuşu gibi bu dağ evi de ev sahiplerinin Tahoe Gölü’ndeki eski kulübelerinin bulunduğu arazi üzerinde yükseliyor.

2019 yılında tasarlanan yapı 160 m²’ye kadar çıkan fonksiyonel yaşam alanı, yenilikçi ve çekici malzeme seçimi ve lüks görüntüsüyle klasik “A-Çerçeli” mimari konseptin sınırlarını fazlasıyla zorluyor. İki cepheyi tamamıyla kaplayan çatı; optimum kar taşıma kapasitesi düşük maliyet ve sıkıştırılmış kompakt alan sağlarken, “A-Çerçeveli” yapılarda sık karşılaşılan düşük iç mekan ışığı, kullanımı zor alan problemlerine neden olmuyor.

Modern Dağ Evi

Bu olağanüstü tasarım zekice uygulanmış birçok tasarım detayına sahip. Her köşeyi bütünüyle kapsayan camlar, benzersiz çatı pencereleri, asimetrik uygulamalarla zenginleştirilmiş çatı hatta “Spuav Valey USA” damgalı materyaller bile her çözümün ince ince düşünüldüğünün bir göstergesi.

Modern Dağ Evi

Mimari tasarım iç mekanda pik noktasına ulaşıyor. Girişten itibaren “A-Çerçeveli” bir dağ evinden beklenen tüm o karamsar hissi büyüleyici bir ferahlıkla eritiyor. Çizgiler, açılar, sıcak ve misafirperver detaylarla adeta dağ yaşamı tamamlanıyor. Mükemmele ulaşmak için defalarca düşünülen her detayıyla işlevsellik ve tasarım iç içe geçerek çığır açan bir başarıya imza atmış.

Tahoe Gölünde bu evi inşaa etmenin bedeli ise (birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterebilir, Hava koşulları, deprem bölgesi, yaşam maliyeti, sınırlı işgücü, vergiler) m² başına 475-650 $ dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Modern Dağ Evi

Biz Neyi Sevdik?

Bu dağ evinin ön plana çıkan muhteşem dış cephesi, içeriye girerek orayı keşfetme arzusu uyandırıyor. Sıcak ve konforlu yaşam alanları rahatlatıcı ve eğlenceli pastoral bir huzuru içinde barındırıyor. Yükselen tavan ve kocaman pencereler içeriyi daha ışıklı ve havadar yapıyor. Özetle söylemek gerekirse bu ev baştan sona içiyle ve dışıyla çok çekici bir yapı olduğunu düşünüyoruz.

Siz de bize bu dağ evi hakkında ne düşündüğünüzü bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.
Siz de bu tasarımı yenilikçi ve benzersiz buldunuz mu?

Proje Takımı

Mimar: Todd Gordon Mather Architect
Müteahit: Spadi Custom Homes & Kane Construction
Mühendis: Linchpin Structural Engineering
İç Mimar: id.3
Çatı İmalat: Lakeside Construction

Dış Fotoğraflar: Vance Fox Photography
İç Fotoğraflar: Sinead Kelly Hasting
Kaynak: One Kindesign

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Modern Dağ Evi

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR