Ana SayfaDekorasyonModern Duvar Süsleri İle Eviniz Şenlensin

Modern Duvar Süsleri İle Eviniz Şenlensin

Bir ortama ilk girildiği zaman en çok duvarlar dikkat çeker. Duvarlarda yapılan dekorasyonlar o odanın ambiyansını etkiler. Oldukça ucuz fiyatlara modern duvar süsleri alabilir yada kendin yap süslemeleri de yapabilirsin. Bu duvar süsleri duvarlarınızın şık bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Duvarlarınızda kullanabileceğiniz dekorasyonlar şunlardır:

  • Ellerinle yaptığın resimler
  • Duvar stickerları
  • Modern duvar süsleri
  • Aynalar
  • Kara tahta
  • Makrome aksesuarlar
  • Ferah duvar renkleri

Duvar Dekorasyonlarında El Emeği Resimler

Modern Duvar Süsleri

İş yerlerinde ve evlerde en çok kullanılan duvar dekorasyonları farklı tarzlarda çizilen resimlerdir. Sizin de böyle şeylere ilginiz varsa eğer boş zamanlarınızda kağıtlara ve tuvallerin üzerine çeşitli resimler yaparak duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Daha sıra dışı bir görünüm istiyorsanız da renkli bantlar ile resim yapabilirsiniz. Çeşitli boyutlarda, renkli ve desenli bantları kanvas tuvaline yapıştırarak geometrik tasarımlar elde edebilirsiniz. Ayrıca bu bantları şerit şerit ve çaprazlama olarak da kullanabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonlarında Stickerlar

Duvar stickerları sayesinde mottonuzu yansıtabilirsiniz. Duvar stickerlarını bir çok mağazada ve İnternet sayfalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu stickerlar manzaralı ve yazılı olabildiği gibi desenli de olabiliyor. Örnek vermek gerekirse sabah uyandığınız zaman gördüğünüz ilk duvara sizi motive edecek bir yazı stickerı yapıştırabilirsiniz. Bu sayede güne keyifli başlamış olacaksınız.

Çocuğunuz varsa eğer çocuğunuzun odasında belirleyeceğiniz temaya uygun olacak stickerlar ile duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Çocuğunuz uzayla ilgili konulara meraklıysa, odasının duvarlarına yıldızlı ve gezegenli stickerlar yapıştırabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlara uzayı çocuğunuzun odasına getirebilirsiniz.

Duvar Dekorasyonlarında Aynalar

Bütün evlerde aynaya ihtiyaç duyulur. Sizde duvar süslemeniz de küçük ya da büyük boyutlarda aynalar kullanabilirsiniz. Duvarınızda kullanacağınız aynalar hem odanızın görüntüsünü daha şık bir hale getirecek, hem de odanızın normalden daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Yaşam alanınızın dekoratif stiline uygun yuvarlak, kare ya da farklı şekillerde olan aynaları kullanabilirsiniz. Bu sayede odanızı modern olarak süslemiş olursunuz.

Modern Duvar Süsleri İçin Aydınlatma

Duvarlarınızda-ki süslerin daha hoş görünebilmesi için odada olan aydınlatmanın yeterli olması gerekir. Aydınlatma yeterli olduğu zaman kullandığınız süsler de oldukça dikkat çekici olacaktır. Duvar dekorasyonları aydınlatma üniteleri ile beraber yapıldığı zaman oldukça elegant bir görünüme sahip olacaktır. Birbirinden farklı tarzlarda olan aplikler arasından evinizin dekorasyonuna uygun olanını seçerek zarif bir aydınlatma kaynağına sahip olabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonlarında Kara Tahta

Hayal gücünüzü duvarlarınıza yansıtabilmek için kara tahta kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda sabit bir dekorasyon istemiyorsanız eğer, kara tahta sizin için doğru bir seçim olacaktır. Herhangi bir yerden kara tahta satın alabileceğiniz gibi duvarınızın bir bölümünü de kara tahta boyası ile boyayarak duvarınızda özel bir bölüme sahip olabilirsiniz. Bu şekilde kara tahtanıza mesaj bırakabilir, sıkıldığınız zaman da silip resim yapabilirsiniz. Kara tahta ile her evde bulunmayan bir duvar dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Duvarlarda Makrome Aksesuarları

Modern Duvar Süsleri

Son zamanların en popüler trendi olan makrome sayesinde evinizi güzelleştirerek farklılık yaratabilirsiniz. Bu sayede ayriyeten bir hobi de edinmiş olursunuz. Makrome ipleri ile farklı dekoratif objeler yaparak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Makrome iplerinden yapabileceğiniz çok sayıda proje vardır. Duvar süsü, sandalye, hamak, saksı sarkacı veya kilim benzeri objeler yaparak evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Ayrıca bir süre sonra makrome ipleri ile yapmış olduğunuz objeleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Hemen hemen her ilde bunun için kurslar verilmektedir. Kurslara gidemiyorsanız da İnternet-ten makrome ipleriyle yapılan aksesuarların tariflerini bularak videolarını izleyebilirsiniz. Hemen hemen her renkte ve kalınlıkta bulabileceğiniz makrome ipleri sayesinde evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Yatağınızın başına makrome duvar süsü ile bu süse uygun olacak bir perde yaptırarak odanızın ambiyansını tamamen değiştirebilirsiniz. Makrome duvar süsleri her türlü doğaçlamaya müsait olan aksesuarlardır. Kendi tasarladığınız püsküller, desenler ve büyüklükler sayesinde benzersiz işler çıkarabilirsiniz.

Makrome ipinden yapılan aksesuarların çokça kullanıldığı bir diğer alan ise bahçe ve balkonlardır. Özellikle de makrome ipinden yapılan hamak ve saksı gibi tasarımlar insanlar tarafından çok ilgi görüyor. Yaz ve bahar aylarını geçirdiğiniz balkonunuzun ya da bahçenizin tarzını değiştirebilirsiniz. Bu noktada değişik renkler farklılıklar yaratarak beğeni kazanmanızı sağlayacaktır.

Duvar Dekorasyonlarında Ferah Renkler

Covid sebebiyle herkesin evde kaldığı bu dönemde insanlar ev dekorasyonuna hiç olmadığı kadar önem vermeye başladılar. Ferah bir ev ortamı için mobilyalar kadar duvarlarda kullanacağınız renkler de oldukça önemlidir. Bu ferah renkler kuartz, kristal ve pamuk gibi renklerdir. Gül tozu, acı-badem, nergis, mine rengi ve kiraz çiçeği gibi renkleri ferah renkler olarak adlandırabilirsiniz.

Mine rengini açık mavi olarak tanımlayabilirsiniz. Birbirlerine çok benzeyen bu ferah renklerle duvarlarınızı boyayarak hoş ve sade bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu renkler birbiriyle uyumlu renk tonlarıdır. Bu renkler açık renkli mobilya ve perdelerin-izle uyum içinde görünecektir.

Ferah Renkler Her Mobilyaya Uygun Mudur?

Ferah renkler açık renk olan mobilyalara duvarlara ve perdelere uygun olacaktır. Özellikle de mavi, sarı, turuncu ve yeşil gibi objelere sahip olan bir eve oldukça uygun olan renklerdir. Bu renklerin arasında bulunan birkaç farklı tonla bile evinizi ve ahşap mobilyalarınızı boyayabilirsiniz. Çünkü bu renklerin tonları birbiriyle uyumludur. Örnek vermek gerekirse ekru rengi ile duvarlarınızı boyarken, fildişi rengi ile de ahşap sehpanızı boyayabilirsiniz.

Bu sebeple açık tona sahip olan objelerin bulunduğu tüm evlere ferah renkler uygundur. Bu boyalar iç cephe için ayrı, ahşap mobilyalar için ayrı olarak satılırlar. Mesela cappuccino rengini ahşap mobilyalarınızı boyamak için almak istiyorsanız eğer, sadece ahşap yüzeylere uygun olan boyayı tercih etmelisiniz. Kafanızda net bir renk oluşturduktan sonra karar verdiğiniz boyayı alıp dekorasyona başlayabilirsiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR