Ana SayfaHome OfisModern ve Şık Bir Home Ofis İçin 5 Fikir

Modern ve Şık Bir Home Ofis İçin 5 Fikir

Herkesin çalışma alanında ihtiyaç duyduğu şeyler bir diğerininkinden farklıdır. Gelin görün ki, tasarıma yönelik fikirler çoğunlukla tek tiptir. Buna rağmen kusursuz bir home ofis tasarlamak imkânsız değildir. Hatta, tam tersine, çocuk oyuncağıdır! Bu nedenle, evden çalışmanızı sağlayacak size ait eksiksiz bir alanı nasıl tasarlayacağınız konusunda çıkmaza düştüyseniz hiç endişelenmeyin! Hem işlevsel hem de davetkâr bir home ofisi nasıl hazırlayabileceğinize yönelik birbirinden harika önerileri sizler için bir araya getirdik.

1. Çalışma Alanınızı Genişletin

Ofisinizin tasarımını gözünüzde canlandırırken burada gerçekleştireceğiniz tüm aktiviteleri hesaba kattığınızdan emin olun. Büyük bir ihtimalle onca evrak işiyle uğraşırken üzerinde rahatça çalışabileceğiniz bir çalışma masasına ihtiyaç duyacaksınızdır. Gelin görün ki, bu odada çok sayıda işi yapabilmek adına daha fazla çalışma alanı yaratmanızda yarar vardır. Ofisinizde, ana çalışma alanınıza ek olarak görüşmelerinizi yapıp müşterilerinizle bir araya gelebileceğiniz bir oturma alanı daha oluşturmanız faydalı olabilir. Alternatif olarak, şayet odadan ailenin diğer üyeleri de istifade ediyorsa her birine çalışabilecekleri ayrı bir alan tahsis ederek işleri daha düzenli tutabilirsiniz.

Modern ve Şık Bir Home Ofis İçin 5 Fikir

2. Depolama Alanı Olmazsa Olmazınız!

Bir ofisi düzenli tutmak çoğu kişiye zor gelir. Bu durum özellikle de masasının üstü çeşit çeşit kâğıt ve evrak yığınıyla dolu olduğunda odada adeta kayıplara karışanlar için büyük bir sıkıntı teşkil eder. Şayet yeterli alanınız varsa dolaplar ve gömme üniteler büyük ve yer kaplayan eşyaları muhafaza etmek için idealdir. Açık raflar ise işlevsel ürünleri ve süs eşyalarını üzerlerine koyabilmeniz açısından epey kolaylık sağlar.

Modern ve Şık Bir Home Ofis İçin 5 Fikir

3. Nötr Renkler Tercih Edin

Renk teorisinin temel prensiplerinden biri, dekorasyon amaçlı kullanılan renklerin ruh halimiz üzerinde güçlü bir etkisi olduğu yönündedir. Örneğin, mavi genellikle sakinleştirici etkisi olan bir renk olarak kabul edilirken sarının kaygıyı artırdığı bilinir. Ofisiniz odaklanmanızı gerektiren bir yer olduğu için etkisi yoğun olan renkleri bir kenara bırakmanızda fayda var. Bunun yerine, dikkatinizi işinize vermenizi sağlayacak nötr renkler tercih etmelisiniz.

Modern ve Şık Bir Home Ofis İçin 5 Fikir

4. Kişisel Eşyalarınızla Ofisinizde İz Bırakın

Ofisinizde işinize odaklanmak ne kadar önemliyse içinde halinizden memnun bir şekilde zaman geçirebileceğiniz bir alan yaratmak da o denli önemlidir. Bu sebeple, kişisel zevkinizi yansıtan birkaç parça süs eşyasını ve tabloyu home ofisinizin dekorasyon planına dahil etmeyi ihmal etmeyin. Bunu başarırken bütüncül bir tasarım da elde etmenin en kolay yolu kişisel tarzınızı yansıtan bu tür eşyaları sevdiğiniz renklerde tercih etmektir. Eşyalarınızın cesur renkleriyle odanızı hareketlendirmesini ve odanızı hafif ama göz alıcı hale getirmesini sağlayın.

Modern ve Şık Bir Home Ofis İçin 5 Fikir

5. Doğayı Ofisinize Taşıyın

Araştırmalar, profesyonel yerlerde kullanılan doğal ışığın çalışanların üretkenliği ve moralleri üzerinde kuvvetli bir pozitif etkisi olduğunun altını çiziyor. Bu tarz konseptlerin home ofisinizin atmosferine de yansımaması için hiçbir sebep yok. Bu nedenle, doğayı ofisinize taşımanın ideal bir yolunu bulmalısınız. Örneğin, mümkünse pencerelerinizi dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz. Çalışma masanızı pencere pervazının altına doğru yerleştirip perde yerine ışığın içeri süzülmesini sağlayan bir jaluzi tercih edebilirsiniz. Aklınıza gelen her türlü doğal unsuru home ofisinizi tasarlarken kullanabilirsiniz. Mis kokularıyla etrafa neşe ve canlılık katan bitkiler hem ofisinizi renklendirecek hem de daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Sizin home ofis tasarımı ile ilgili en çok hoşunuza giden fikir hangisi?

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR