Ana SayfaAydınlatmaMutfak Aydınlatması Modelleri

Mutfak Aydınlatması Modelleri

Biçimin ve işlevin mükemmel bir şekilde bir araya geldiği bir yer varsa burası mutfaktır. Aydınlatmanızı yenilemek ise mutfak tasarımınıza bir tutam yenilik katmanın en iyi yollarından biridir. İleride mutfağınızı büyük çaplı bir yenileme ile baştan yaratmayı düşünmüyorsanız bile aydınlatmada yapacağınız basit bir değişiklik -ray tipi spot aydınlatmadan tutun da dramatik görünümlü bir avizeye kadar- mutfağınızın tamamına yeni bir soluk getirebilir. Aydınlatma, pek çok açıdan ev boyamak gibidir: bir öğleden sonranızı ayırarak odanızı baştan yaratmanın az maliyetli fakat etkileyici bir yolu.

Mutfakta kullandığınız aydınlatmayı yenilemeniz gerekiyorsa bu 9 pratik fikri değerlendirmenizi öneririz:

Mutfak Aydınlatması Modelleri

Dolap Altı LED Lamba Modelleri

Bu uzun, dar lambalar doğrudan mutfak dolaplarınızın altına takılır. Böylece, tezgahlarınızı ve yemek hazırlarken kullandığınız diğer bölümleri ideal bir şekilde aydınlatmış olursunuz. LED lambaların çeşitli uzunlukta modelleri mevcuttur ve her biri kolaylıkla takılabilir; bu nedenle, uzun tezgahlar bile tamamen ve eşit bir şekilde aydınlatılabilir. Bu lambalar kusursuz bir görünüm için duvara bütünleşik olarak bağlanabilir veya pratik kullanım için fişe takılarak da tercih edilebilir.

Mutfak Aydınlatması Modelleri

Dolap Altı Sicim Aydınlatma Modelleri

LED lambalar gibi, sicim aydınlatma da tezgah bölümüne ışık vermek için harika bir seçimdir. Üstelik, sicim aydınlatmalar kolaylıkla takılabilir: doğrudan dolaplara çivilenebilen bir dizi sicim desteği ile yan yana birkaç dolabın altına, görünmeyecek şekilde yerleştirilebilir.

Mutfak Aydınlatması Modelleri

Dekoratif Gömme Spot Modelleri

Eşsiz bir mutfağa yeni bir stil getirmenin en hızlı yollarından biri de standart tavan armatürünü biraz daha kişilikli bir model ile değiştirmektir. Örnek fotoğraftaki geometrik oyuklu drum lambaları gibi dekoratif detaylarla zenginleştirilmiş gömme spotlar yalnızca birkaç ufak tornavida hamlesi gerektiren dramatik bir etki yaratır. Bağlantılı ve fişe takılan modeller mevcuttur; ancak en pratik yöntem, 30.000 saat dayanan ve cırt cırt ile asılabilen, pille çalışan LED spotlar kullanmaktır.

Mutfak Aydınlatması Modelleri

Sarkıt Lamba Modelleri

Mutfağınızda bir ada ya da kahvaltı barı varsa üzerine sarkıt asmayı muhakkak düşünmelisiniz. Sarkıt aydınlatma modelleri odaya stil katmakla kalmaz, açık konseptli bir evdeki mutfak adasını gösterişli hâle getirecek vurguyu da yaratır.

Yuvarlak Spot Modelleri

Küçük, disk görünümündeki yuvarlak spotlar dolap altlarından tutun da çekmecenin derin ve karanlık diplerine ya da kilerin karanlık köşelerine kadar aydınlatmak istediğiniz her yere kolayca takılabilir.

Mutfak Aydınlatması Modelleri

Dolap İçi Aydınlatma Modelleri

Derin ve karanlık mutfak dolaplarını aydınlatmak, bu modeller ile oldukça pratiktir. Üstelik, bu modeller özellikle cam kapaklı dolaplara sıcak, romantik bir hava verip en şık kek standlarınızı ve şarap kadehlerinizi vurgular.

Mutfak Aydınlatması Modelleri

Dolap Üstü Aydınlatma Modelleri

Dolaplarınızın altına sicim veya tepe lambası takmak pratik bir çözüm sunarken onları dolaplarınızın üstüne takmak tavanınızda müthiş derecede estetik bir atmosfer sunan zarif ve şık bir etki yaratır.

Mutfak Aydınlatması Modelleri

Ray Tipi Spot Aydınlatma Modelleri

Tek bir tavan lambası mutfağınız için yeterli görünmüyorsa ray tipi spot aydınlatmalar sizin için mükemmel bir seçimdir. Tavanda kullanabileceğiniz tek bir bağlantı kutusu ile ışığı, mutfağınızın herhangi bir bölümüne yansıtacak bir ray tipi spot aydınlatma sistemi takabilirsiniz.

Mutfak Aydınlatması Modelleri

Dramatik Avize Modelleri

Mutfağınızda dramatik, sıra dışı bir etki yaratmak için basit bir tavan lambası yerine bir avize kullanmak tek seçeneğiniz değil. Daha gösterişli modeller tercih etmeniz pekâlâ mümkün. Mutfağınızın sade, işlevsel unsurları ihtişamlı bir avize ile mükemmel bir denge oluşturabilir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR