Ana SayfaMutfakModası Geçmeyecek Mutfak Dolabı Fikirleri

Modası Geçmeyecek Mutfak Dolabı Fikirleri

Mutfak dolaplarınız hem mutfağınızın stilini ve görünümünü belirler hem de mutfak eşyalarınızın ne kadar muntazam bir şekilde yerleştirildiğini gösterir. Bununla birlikte, bazı modellerin modası birkaç yıl içinde geçtiği için en son çıkan mutfak dolabı modellerine ve fikirlerine erişmek biraz zordur. Mutfak dolaplarınızı değiştirmek büyük bir yatırım demektir. Bu nedenle, yıllarca modası geçmeyecek şık bir mutfak dolabı modeli için doğru seçimi yapmak kilit noktadır. Sizin için en son çıkan mutfak dolabı fikirlerini değerlendirip bu modellerin işlevselliğini ve görünümünü gözden geçirdik. Ayrıca hem yepyeni hem de zamanla gözden düşmeyecek trendleri bir araya getirdik. İşte, hepsi birer klasik sayılan ve yıllarca moda olacak en sevdiğimiz sekiz mutfak dolabı fikri:

Mutfak Dolabı Fikirleri

1. Renkli Mutfak Dolapları

Çağdaş stilde bir mutfak görünümü için koyu ahşap tonlarındaki geleneksel dolaplarınıza veda edip rengarenk tercihler yapın. Renkli mutfak dolapları, mutfağınıza kişilik katmak için harika bir yoldur. En iyi tarafı da, bazı renkli dolapları dilediğiniz zaman tekrar boyayabilmenizdir. Böylece, dolaplarınızın yerine yenilerini almanız gerekmez. Günümüzde cesur renkler sadece parlak sarıdan ve doymuş ana renklerden ibaret değildir. Gri, mavi, beyaz ve boz kahverengi gibi nötr renkler yarattıkları modern ama klasik görünümle revaçta.

Mutfak Dolabı Fikirleri

2. Dokulu Mutfak Dolapları

Ahşap daima çok rağbet gören bir mutfak dolabı malzemesi olacaktır. Ahşap dolaplarınıza yeni bir soluk getirmek için damarlı modeller içeren egzotik ahşap dolaplar tercih edebilirsiniz. Damarlar dolaplarınıza doku ve çarpıcılık verecektir.

Mutfak Dolabı Fikirleri

3. Parlak Mutfak Dolapları

Mutfak dolabı fikirlerinden oluşan listenize mutlaka parlak modelleri de ekleyin. Bu dolapları yumuşak, nemli bir bez yardımıyla temizlemek son derece pratiktir. Üstelik, bu dolaplar tonları yayarak renkleri ve damarlı ahşap görünümünü belirginleştirip yansıtmalı yüzeyi sayesinde mutfağınızı aydınlatır.

Mutfak Dolabı Fikirleri

4. İki Renkli Mutfak Dolapları

Mutfak dolabı seçiminizde yaratıcılığınızı kullanarak basit, klişe modellerden uzak durun. Etkileyici bir görünüm yakalamak için önerilen iki yaklaşımdan birini seçerek mutfağınızda iki renk etkisini konuşturun:

Üst Dolaplar ve Alt Dolaplar İçin İki Ayrı Renk Kullanımı

Alt dolaplarınızda farklı, üst dolaplarınızda farklı bir renk kullanın. Ferah ve kalıcı bir görünüm için çağdaş renkler tercih edin. Renk seçimi konusunda kararsızlık yaşıyorsanız alt dolaplarınızı daha koyu ve canlı renklere, üst dolaplarınızı ise aynı rengin daha açık tonuna veya beyaza boyatabilirsiniz.

İki Tonun Aynı Anda Kullanımı

Mutfak dolaplarınızı altlı üstlü olacak şekilde kombinlemek yerine belirlediğiniz iki rengi dolapların genelinde kullanın. Ardışık iki ton görünümü yaratacak bir tarz oluşturmaktan kaçının; zira böyle bir tercihle dolaplarınız göz yorucu olabilir. Çağdaş ama aynı zamanda modası geçmeyecek olan iki renkli dolap tarzı, renklerden birinin dolapların genelinde ve kapaklarında, diğerinin ise dış çerçevenin etrafında kullanılmasını öngörüyor.

Mutfak Dolabı Fikirleri

5. Rustik Mutfak Dolapları

Eşsiz, lüks tasarımlı mutfak dolapları için rustik modellere bir göz atın. Rustik dolapların son çıkan mutfak eşyalarıyla, modern tezgahlarla ve dokunuşlarla buluşması ortaya samimi, davetkâr ve modern bir mutfak görünümü çıkarıyor.

Mutfak Dolabı Fikirleri

6. Badanalı Mutfak Dolapları

Ahşap, badanalı mutfak dolapları Avrupa’nın mutfak tasarımlarını yıllardır kasıp kavuruyor. Bu tarzın yarattığı etki damarlı ahşabın rengini açıp ahşap dolaplarınıza lüks bir görünüm veriyor. Üstelik, geçtiğimiz on yıl boyunca ne kadar ferah ve modern bir görünüm sunduysa hâlâ öyle olduğunu iddia etmek yanlış olmaz.

Mutfak Dolabı Fikirleri

7. Gizli Montajlı Mutfak Dolapları

Gizli montajlı mutfak dolaplarının çağdaş etkisi mutfağınıza akılda kalıcı bir zarafet katıyor. Gizli montajlı alt dolaplar döşemelerinizin şıklığını ortaya çıkarırken aynı zamanda mutfağınızda boş alan yaratıyor. Dolapların zemine yakın olan depolama bölümüne erişim genellikle verimsiz olduğundan ve sırt ağrıları çekenler bu alanı zar zor kullandığından, bu görünümün şaşırtıcı derecede işlevsel ve ergonomik olduğu söylenebilir. Gizli montajlı mutfak dolaplarınızı ön plana çıkarmak için altlarına spot lamba takabilirsiniz. Böylece, modern bir atmosfer ve ışıltı yaratmış olursunuz.

Mutfak Dolabı Fikirleri

8. Bambu Mutfak Dolapları

Görünüşe göre, doğaya olan merak yıllarca popülerliğini koruyacak bir trend. Masif ve düşük organik bileşen içeren bambu dolaplar tam da doğayı evinize taşıyacak olan seçimdir. Bambu çok hızlı büyüdüğünden, bambu mutfak dolabı taktırmak, ormanların tahrip edilmesini önlemeye yönelik bir adımdır. Kontrplak ya da ahşap kaplama yerine kaliteli, masif bambu dolaplar tercih edip arkadaşlarınızın bu modelle ilgili tavsiyelerine kulak verin. Bambu ağacı meşeden daha serttir. Bu nedenle, bambu dolaplarınız muhtemelen yıllarca yepyeni görünecektir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR