Ana SayfaMutfakMutfak Dolabı Kapağını Nasıl Seçebilirsiniz?

Mutfak Dolabı Kapağını Nasıl Seçebilirsiniz?

En yaygın olarak kullanılan mutfak dolabı kapakları sürgülü kapaklar ve menteşeli kapaklardır. Her ikisinin de kendine has avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle mutfağınızın genel görünümüne, büyüklüğüne ve dolaplarla mutfak armatürleri arasındaki kullanılabilir alana bakarak değerlendirme yapmanız gerekir.

Sayısız farklı renkte, tarzda ve malzemeden yapılmış dolap kapağı olduğu için satın almadan önce nasıl bir görsel sunum istediğinize karar vermeniz gerekir. Dolaplarınıza tam uyan kapakları seçtiğinizden emin olun. Bunun için satın almadan önce hassas şekilde ölçüm yapmanız, ölçümleri ikişer tekrarla yaparak sağlamasını almanız gerekir.

Mutfak Dolabı Kapağı

Sürgülü Kapaklar

Sürgülü kapaklar küçük mutfaklar için kullanışlıdır, temiz ve sade bir görünüm yakalamak için idealdir. Dışarı sallanan kapaklar yerine yana doğru kayan kapaklar olduğunda dolapların yüzü ile diğer mutfak eşyaları arasında boşluk bırakma ihtiyacı da ortadan kalkar.

Sürgülü kapaklardaki tek sıkıntı dolabın bir yarısının daima kapalı kalacak olmasıdır çünkü sürgülü kapak açılırken dolabın diğer yarısını büyük ölçüde kapatacaktır. Bu da daha büyük mutfak aletlerini ya da tencere ve tavaları dolaptan çıkarırken erişim sıkıntısı yaratabilir.

Mutfak Dolabı Kapağı

Menteşeli Kapaklar

Menteşeli dolap kapakları dışarı doğru sallandığı için dolabın iç kısmına erişmek çok daha kolaydır. Bunlar da estetik açıdan hoş olmaları ve kolay erişim imkanı sunmaları sebebiyle daha fazla tercih edilen dolap kapağı tipidir. Bu kapakların kötü tarafı, açılabilmesi için bir miktar alana ihtiyaç olmasıdır.

Daha küçük mutfaklarda dışarı sallanan kapaklar sorun yaratabilir, kapaklar açıkken mutfaktaki geçiş yolları engellenebilir. Bu hem kolaylık hem de güvenlik sorunudur, bu nedenle bu tip kapaklar takmadan önce iyi ölçüp tartmak gerekir.

Dolabınızın kapakları kapalıyken bile içindekileri sergilemek istiyorsanız cam levhalı kapakları düşünebilirsiniz. Bu kapaklar çok hoş görünür ve dolabın içinde ne olduğunu görmenize imkan tanır.

Dolabın içinde ince porselenleri sergileyebilirsiniz ancak porselenleri kazara çarpma ya da düşmelere karşı korumanız gerekir. Bu kapaklar biraz daha pahalı olabilir ancak korunması gereken pahalı porselenleriniz varsa iyi bir yatırım olacaktır. Bu tip kapaklar genellikle menteşeli tiptedir ancak cam levhalı sürgülü kapaklar da bulunabilmektedir.

Mutfak dolapları, dekorasyonu ve tadilatı için daha çok içeriğe bu sayfadan ulaşabilirsiniz. https://evterapisi.com/mutfak/

Mutfak Dolabı Kapağı

Mutfak Dolabı Kapağı

Mutfak Dolabı Kapağı

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR