Ana SayfaMutfakBirbirinden Güzel 21 Mutfak Fayansı Modeli

Birbirinden Güzel 21 Mutfak Fayansı Modeli

Baştan yarattığınız mutfağınıza son birkaç dokunuş yapma niyetinde misiniz? Hiçbir şey, bunda mutfak fayansı kadar başarılı bir iş çıkaramaz. Mutfak dolaplarınızı yeni bir renge boyadığınıza göre, birbirinden leziz yemekler pişirdiğiniz evinizin bu güzel alanını şahane mutfak fayansı fikirleri ile kişiselleştirebilirsiniz.

Mutfak fayansları, evinizin tarzına tarz katan ve yemek pişirirken duvarlarınıza bir şeyler sıçramasını önleyebilecek, pratik ve temizlemesi son derece kolay mutfak parçalarıdır. İşte, evinizin tarzına uygun fayans konseptleri için birkaç ilham verici seçenek:

Mutfağınıza Modern Bir Görünüm Katacak 21 Mutfak Fayansı Modeli:

Mutfak Fayansı Modelleri

1. Ultra Modern Görünüm İçin Paslanmaz Çelik Fayans

Şık ve sofistike bir görünüm sunan paslanmaz çelik, mutfağınıza profesyonel bir hava katar. Pek çok kişi paslanmaz çelik fayansları ocaklarını aspiratörle vurgulamak için kullanıyor. Elbette, bunun için altıgen şeklindeki paslanmaz çelik modeller de oldukça uygundur.

Mutfak Fayansı Modelleri

2. Mutfağınıza Samimi Bir Hava Katmak İçin Görünür Tuğlalar Tercih Edin

İster duvarınızın kendisi tuğla örgü kaplı olsun ister tuğla görünümlü bir fayans dizaynı tercih edin, tuğlanın mutfağınıza samimi ve sıcak bir hava katacağı kesin. Tüm modern şarap barlarının ve lüks pizza restoranlarının ocak bölümünü vurgulayan tuğlaları böylesine sevmesinin makul bir sebebi olmalı!

Mutfak Fayansı Modelleri

3. Şık ve Klasik Bir Görünüm İçin Seramik Fayans

Tüm popüler tasarım dergilerinde bu tertemiz, minimalistik tarza sahip seramik fayans modelini görmüşsünüzdür. Bu modelin pek çok renk seçeneği mevcuttur; ancak kolay temizlenen beyaz bir mutfak fayansı kullanmak istiyorsanız bu model tam size göredir. Bu modeli siyah derz ile tercih ederseniz çok daha şık ve etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mutfak Fayansı Modelleri

4. Mutfağınızda Art Deco Havaları Estirmek İçin Bakır Fayans Tercih Edin

Cilalı bakır kullanımı herkesi 1920’lere, doğrudan Gatsby’nin şatafatlı evine ışınlayabilir; fakat bakırın mutfağınızı ışıkla dolduran, göz alıcı, sıcak bir etkisi de vardır. Mutfağınızdaki diğer bakır eşyaları ve malzemeleri vurgulamak için küçük kareli bakır fayans modellerini tercih edebilirsiniz.

Mutfak Fayansı Modelleri

5. Nostaljik Esintiler İçin Kalay Fayans

Mutfağınızda sizi birkaç yüzyıl öncesine götürecek bir atmosfer yakalamanın bir diğer yolu da renkli kalay fayans kullanımıdır. Bu kullanım, nötr tonlardaki mutfağınıza eşsiz, büyüleyici ve sizi yansıtan bir hava katacaktır.

Mutfak Fayansı Modelleri

6. Sofistike Bir Şıklık İçin Mermer Fayans

Kuşkusuz, mermer kullanımı mutfağınızı lüks ve görkemli bir tarzla donatacak en isabetli seçimdir. Görünümünüzü daha modern ve havalı hâle getirmek için mermer fayanslar tercih edebilirsiniz.

Mutfak Fayansı Modelleri

7. Daha Az Maliyetli Fakat Aynı Derecede Zarif Mermer Görünümlü Yapışkanlı Fayans

Mutfağınızda gerçek mermer fayans kullanarak şüphesiz ki muhteşem bir görünüm elde edersiniz; ancak mermer görünümlü yapışkanlı fayansların da pratik ve ekonomik oluşunu göz ardı etmek doğru olmaz. Hem gerçek görünen hem de kolay temizlenip yenilenebilen bu tarzı tercih ederseniz pişman olmayacağınızı garanti ederiz.

Mutfak Fayansı Modelleri

8. Sıra Dışı Bir Dokunuş İçin Parlak Kırmızı veya Mavi Taş Fayans

Pek çok modern mutfak dekorasyonunda artık sade gri tonlarda malzemelere eşlik eden, beyaz, gri ya da siyah tonlardan oluşan tek renkli tasarımlar tercih ediliyor. Bu tarz mutfaklar hem muhteşem bir görünüm sergiliyor hem de örneğin kırmızı ile gri taş fayans kullanımı gibi cesur tercihlerle enerjik bir atmosfer sunuyor. Üstelik, küçük renk vurguları, mutfağınızın akılda kalıcı olmasını sağlayan kişisel dokunuşlarla modern stilleri bir araya getirmenize olanak sağlayabilir.

Mutfak Fayansı Modelleri

9. Çarpıcı Bir Görünüm İçin Çinili Fayans Modelleri

Sade, tek renkli bir görünümün yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Alternatifleri gözden geçirseniz iyi olur! Çeşitli çeşit renk ve desenle hazırlanmış, döşenmesi kolay, su geçirmez fayanslar ile tarzınız sınır tanımayacak! Mutfak fayanslarınızı dilediğiniz kadar eşsiz hâle getirebilir, sabahları mutfağınıza yüzünüzde kocaman bir gülümseme ile girebilirsiniz.

Mutfak Fayansı Modelleri

10. Parlak Fayans İle Mutfağınızı Aydınlatın

İster düz parlak fayanslar ister buzlu camdan ya da renkli desenlerden oluşan fayanslar seçin, bu tarz mutfağınızı aydınlatmak için birebirdir. Mutfağınız biraz loş ise özellikle dolap altı LED lambalarla kullanacağınız parlak fayanslar onu aydınlık bir görünüme kavuşturacaktır.

Mutfak Fayansı Modelleri

11. Yerden Tavana Kadar Uzanan Fayanslar

En iyi mutfak fayansı fikirlerinden biri de mutfağın dolap bulunmayan bölümlerine yerden tavana kadar fayans döşemektir. Fayansları yerden tavana kadar döşemek, özellikle parlak modeller tercih ettiğinizde mutfağınızı daha yüksek ve geniş gösterir. Bu kullanım, bilhassa küçük mutfaklar için idealdir.

Mutfak Fayansı Modelleri

12. Hareketli Bir Görünüm İçin Balık Pulu Fayans

Sahil temasını ya da birkaç farklı tarzı bir arada kullanmayı seviyorsanız eşsiz ve şık görünümlü balık pulu fayanslar tam size göre. Mutfağınızı biraz görkem ve eğlence ile tanıştırmanın tam zamanı!

Mutfak Fayansı Modelleri

13. Zarif Bir Atmosfer İçin Balık Sırtı Fayans

Özellikle bol ışık alan modern bir mutfağın tasarımında kullanıldığında, balık sırtı fayanslar “Havalıyım,  cüretkârım, dizaynın temel taşıyım.” diye bağırıyor adeta! Bu tarzın pek çok modeli var; ancak geleneksel tipteki modellerin ideal olduğu kanısındayız.

Mutfak Fayansı Modelleri

14. Ahşap (veya Lamine) Fayans ile Doğallığı Evinize Taşıyın

Ahşabın modası asla geçmez ve evinize onunla doğal bir hava katmanız pekâlâ mümkündür. Gelin görün ki, ahşap biraz maliyetlidir ve çabuk aşınır. Bunun yerine dekoratif modeller oluşturmak için lamine malzemeler tercih edebilir veya bu malzemeleri, mutfağınızı daha çarpıcı göstermek için geleneksel fayans modelleri ile birlikte kullanabilirsiniz.

Mutfak Fayansı Modelleri

15. Aynalı ve Metalik Vurguların Nötr Renklerle Uyumu

Aynalı ve metalik vurgular, nötr renklerle tasarlanmış mutfaklara şaşaa ve özgünlük katar. Doğal ışık metalik kısımlardan ve tezgah üstünden yansırken aynalı yüzeyler de mutfağınızı aydınlatır. Kendi deseninizi oluştururken mutfağınızı hareketlendirmeniz mümkün. Mutfak fayanslarınızın modern olmasını istiyorsanız metalik modeller bu etkiyi hareketli fakat oldukça şık, göz alıcı bir görünüm sunarak gerçekleştirecektir.

Mutfak Fayansı Modelleri

16. Rustik Bir Esinti İçin Taş Fayans

Taş kaplama fayanslar, yekpare, sağlam görünümüyle modern bir mutfağa doğal bir zarafet katar. Mutfağınızı daha da şık hâle getirmek için taş fayanslar tercih edebilirsiniz.

Mutfak Fayansı Modelleri

17. Zıt Renkli Fayanslar ile Fark Yaratın

Zıt renklerin kullanımı, en basit ve hesaplı mutfak fayansı fikirlerinden biridir. Fayanslarınızda yaygın olarak kullanılan nötr renkler tercih etmek yerine kişisel tarzınızı ortaya koymak adına farklı renklerle değişiklik yaratabilirsiniz. İki veya daha fazla sayıda rengi bir arada kullanıp bazı bölümlere tercihen üçüncü bir renk ekleyebilirsiniz.

Mutfak Fayansı Modelleri

18. Kişisel Zevklerini Yansıtmak İsteyen Kiracılar İçin Yapışkanlı Duvar Kâğıtları

Kalıcı bir değişiklik yapmaksızın mutfağınızı baştan yaratmak isteyebilirsiniz. Yapışkanlı duvar kâğıtları tercih ederek mutfağınıza dilediğiniz tarzda şıklık katabilirsiniz. Zevkinize hitap eden çeşit çeşit dizayn ve model seçeneğine ek olarak, yıkanabilen bu şahane duvar kâğıtlarının bakımı da son derece kolaydır. Modern bir görünüm sunan bu duvar kâğıtları ayrıca hesaplıdır ve pratik bir şekilde sökülebilir, böylece, mutfağınızın görünümünü kolayca değiştirebilirsiniz.

Mutfak Fayansı Modelleri

19. Yalın ve Modern Bir Hava İçin Siyah Fayans

Siyah fayanslar ilk etapta çok yoğun ve keskin görünebilir; ancak simsiyah fayanslar ya da tezgah üstündeki vurgulu siyah bir bölüm şahane görünecektir! Örneğin, gri ve siyah şeritli bir model son derece göz alıcı ve sofistike görünecektir.

Mutfak Fayansı Modelleri

20. Samimi Bir Şaraphane Görünümü İçin Mantar Fayans

Dayanıklı ve şık olması sebebiyle mantar, popüler bir malzemedir. Ayrıca, evinizde sıra dışı bir hava ve şaraphane atmosferi yaratmak için de birebirdir. Mutfağınızda zaten ahşap tonları ya da kahverengi vurgular varsa bu modeli kesinlikle tercih etmelisiniz.

Mutfak Fayansı Modelleri

21. “Modern” Bir Orta Çağ Görünümü İçin Geometrik Desenler

Fayanslarınızda geometrik desenler kullanarak zahmetsiz bir şıklık yaratın. Mükemmel ve alışılmadık bir Orta Çağ modernliği yakalamak için renkli fayansları, bembeyaz dolaplar ve siyah bir tezgah ile kombinleyin.

Seçtiğiniz fayans modelinin iç dekorunuz ve evinizin genel tarzı ile uyumlu olmasına özen gösterin. Nostaljik görünümlü bir mutfağınız varsa ahşap fayanslar şahane bir seçim olacaktır. Eviniz modern ise fayanslarınızda şık bir kuvars veya Sezar taşı tercih edin. Benzer şekilde, mermer de her eve uyum sağlayan klasik bir zarafet sunacaktır.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR