Ana SayfaMobilyaMutfak Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak aslında evin pek vakit geçirilmeyen kısmı olsa da, kadınların en çok vakit geçirdiği alanlardan birisidir. Mutfak ve içindeki eşyalar ne kadar kullanışlı ise kadın için de kullanımı o kadar kolay ve rahat olur. Aynı zamanda mutfak masası seçimi de bu rahatlık ve konfor için oldukça önemlidir. Mutfak salondan ayrı da olsa salonla birleşik de olsa mutfak masası seçerken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Elbette ki dekorasyon, şık görünüm de bunların içindedir fakat dekorasyon ve şık görünüm dışında da mutfak masası alırken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır.

Mutfak Masası Alırken İlk Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak Masası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer siz de mutfağınız için şık bir masa takımı satın almak istiyor iseniz mutfak masanızın modelini seçerken bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Eğer mutfağınıza şık bir masa takımı alırken masanızın modeline dikkat ederseniz mutfak sizler ve aileniz için daha rahat ve konforlu bir alan haline gelecektir. Bu sayede hepimizin sevdiği mutfak masası sohbetlerinin de süresi uzayacaktır.

Mutfağınıza mutfak masası takımı alırken nasıl bir model istediğinize tam olarak karar veremediyseniz en başta en yeni mutfak masası takımı modellerini incelemelisiniz. Yeni mutfak masası takımı modelleri eskilere göre hem daha rahat hem de daha kullanışlıdır. Yeni mutfak masası takımı modellerine göz gezdirip sizin göz zevkinize ve mutfağınıza en çok uyan mutfak masası takımını seçtikten sonra hala yapmanız gereken bazı şeyler var. Yeni modellerden mutfak masası takımlarını beğendikten sonra, bir de şunlara dikkat etmelisiniz:

Mutfak Masası Satın Alırken Kişi Sayısının Önemi

Eğer evde kalabalık bir aile değilseniz, büyük yemek masaları almanıza gerek yok. 2 kişilik bir yemek masası takımı küçük bir aileye fazlasıyla yetecektir. Ancak kalabalıksanız ve sık sık misafir ağırlayan birisiyseniz bu durumda daha geniş ve daha büyük bir yemek masası takımı almak durumundasınız. Sizin ve misafirlerinizin bu şekilde daha konforlu bir alanda yemek yemesi sağlanabilir. Tabii mutfağınıza şık ve yeni model bir mutfak masası takımı alırken mutfağınızın boyutlarını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız.

Mutfak Masası Alırken Kalite Dikkate Alınmalı Mı?

Mutfak Masası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfağınıza bir mutfak masası takımı alırken göz önünde bulundurmanız gereken önemli etmenlerden birisi de masa takımının kalitesi olmalıdır. Sık aralıklarla misafir ağırlıyor ve bu mutfak masası dışında başka bir yemek masanız yoksa bu durumda açılıp kapanabilen, kullanışlı ve kaliteli bir yemek masası almalısınız. Çünkü mutfağınız için seçtiğiniz mutfak masası takımının yapımında kullanılan materyallerin kalitesi de aslında çok büyük önem taşıyor. Eğer bu mutfak masası takımını satın aldıktan kısa bir süre sonra yeni bir mutfak masası takımı arayışına düşmek istemiyorsanız, kaliteye önem vererek satın almalısınız.

Masa Takımının Temizlenebilmesi Önemli Mi?

Elbette mutfak gibi hızlı kirlenen bir ortamda bulunan ve yemek masası olarak kullanılacak olan yemek takımının temizlenebilirliği, masa takımı alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli etmenlerden bir tanesidir. Mutfağınıza almak için modelini beğendiğiniz yemek masası takımının pürüzsüz bir yüzeye sahip olması, temizlenebilirlik açısından sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Yine de yeni aldığınız mutfak masası takımınızın çok hemen deforme olmasını istemiyorsanız üzerine şık ve sade bir yemek masası örtüsü serebilir ve bu şekilde masanızı çabuk yıpranmalardan ve sıyrılmalardan koruyabilirsiniz.

Masaların Sağlamlık Derecesi Ne Kadar Önemli?

Mutfak masası takımınızın modeli ve şıklığı çok önemli fakat bunun yanında bir mutfak masasının olabildiğince sağlam olması gerekmektedir. Sağlamlık, mutfak masası takımı alırken göz önünde bulundurmanız gereken belki de en önemli şeylerden birisidir. Mutfak masanız eğer sağlam değilse açıp kapatırken bozulabilir, oturduğunuz sandalyelerin kumaşları deforme olabilir, masa ve sandalyelerinizin ayakları kırılabilir ve bu durumda sağlam olmayan bir mutfak masası takımı çok kısa bir süre sonra kullanılmaz bir duruma gelebilir. Eğer kısa aralıklarla sık sık mutfak masası takımı satın almak istemiyorsanız mutfak masası modelinizi seçerken masanın yapıldığı malzemelerin sağlamlığına da bakmalısınız.

Mutfak Masalarında Rahatlık

Mutfakta sık vakit geçiriyor ve mutfak masasının başında yapılan uzun sohbetleri seviyorsanız, orada geçirdiğiniz vakitleri rahat ve konforlu bir şekilde geçirmek istersiniz. Bu durumda şıklık, güzellik, kalite ve diğer önemli şeylerin yanında mutfak masası takımınızın sandalyelerinin rahatlığından emin olmalısınız. Eğer otururken sırtınızı ağrıtacak şekildeyse veya masaya göre çok engin veya yüksek sandalyelere sahip bir masa takımıysa bu mutfak masası takımını tercih etmemelisiniz. Vaktinizin büyük kısmını geçirdiğiniz mutfak alanında siz de rahat bir şekilde oturabilmeli, rahat bir şekilde yemeğinizi yiyebilmeli, rahat bir şekilde kahve içebilmeli ve rahat bir şekilde sohbet edebilmelisiniz.

Masa Takımlarında Fiyatları Etkileyen Etmenler

Mutfak masası satın alırken kişi sayısı, rahatlık, sağlamlık ve diğer şeyler elbette göz önünde bulundurulmalıdır ama bunlardan önce kendinize satın alacağınız mutfak masası takımı için bir fiyat aralığı belirlemeli ve bu fiyat aralığı içindeki zevkinize ve isteğinize en uygun modeli belirlemelisiniz. Mutfak masalarının fiyatlarını etkileyen pek çok etmen vardır.

Mesela:

  • Boyut
  • Renk
  • Kullanılan malzeme
  • Şekil
  • Marka

İşte mutfak masası takımlarının fiyatlarını etkileyen faktörlerden bazıları bunlardır. Mutfak masasının boyutu büyüdükçe fiyatı artar. Masa takımı yapılırken kullanılan renkler değiştikçe masa takımının fiyatı değişir. Mutfak masası yapılırken kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatı artar ya da azalır. Aynı şekilde eğer mutfak masası çok emek gerektiren bir şekilde ise masa takımının fiyatı artar. Eğer satın alacağınız mutfak masası çok bilindik bir markaya ait ise sizin de tahmin edebileceğiniz gibi mutfak masası takımının fiyatı diğer markalardan daha fazla olur. Eğer masanızı satın almadan kendinize bir fiyat aralığı belirlerseniz, masa takımı seçimi sırasında bu aralık size kolaylık sağlayacaktır

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR