Ana SayfaMutfakMutfak Yenilemenin Püf Noktaları

Mutfak Yenilemenin Püf Noktaları

Mutfaklar, şüphesiz evin en çok zaman geçirilen alanlarından bir tanesidir. Özellikle yemek yapmayı seven bireyler için mutfak, evin en önemli odasıdır. Ancak çoğu evde mutfaklar dar ve kullanışsızdır. Hal böyle olunca pek çok insan mutfak nasıl yenilenir sorusuna bir yanıt aramaktadır.

Mutfağınızı yenilemek isteyen ancak çok da para harcamak istemeyen bireyler, en az maliyetle bile harikalar yaratabileceğini bilmelidir. Dar mutfakları geniş ve ferah gösterecek tüyolar ve birkaç fırça darbesi bile sanki farklı bir mutfaktaymışsınız hissi vermeye yetecektir. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek mutfak yenileme hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Mutfak Modelleri

Mutfak Dolabı Boyama

Mutfak dolabı boyama, mutfağınızdaki en büyük ve en iyi değişimlerden birine şahit olmanızı sağlayacaktır. Eğer mutfak dolaplarınızı değiştirecek kadar bütçeniz yoksa biraz boya ve bir boya fırçası işinizi görecektir. Ayrıca boya tabancasıyla mutfak dolabı boyama işlemi yapmanız mümkündür. Bu yöntem, hem daha hızlı hem de daha pürüzsüz bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Eğer mutfağınız darsa mutlaka dolaplarınızı açık bir renge boyamanız önerilmektedir. Zira ne kadar açık renk kullanırsanız, mutfağınız o kadar ferah görünecektir.

Mutfaktaki Dekorasyon Ürünlerini Değiştirme

Mutfak dekorasyonu, insanların en önemsiz gördüğü konular arasındadır. Ancak mutfağınızı daha yeni ve canlı göstermek için bazı dekorasyon ürünlerinden faydalanmanız oldukça önemlidir. Örneğin küçük bir mutfağa sahip olan bireyler, dekoratif aynalar kullanabilir ve beyaza boyadıkları mutfak dolaplarını canlandırmak için renkli birkaç parça süs eşyasını mutfağa koyabilir. Ayrıca bodur süs bitkileri de mutfak dekorasyonu için ideal seçenekler arasında yer almaktadır.

Mutfak Lavabo Yeri Değiştirme

Mutfak lavabo yeri değiştirme, günümüzde en sık yapılan işlemler arasındadır. Mutfak penceresinin önüne alacağınız lavabo, hem mutfağınızın ferah görünmesini sağlayacak hem de işlerinizi hallederken dışarıyı izlemenizi sağlayacaktır. Mutfak lavabosunun yerini değiştirmek diğer yenileme yöntemlerine göre biraz daha maliyetli olsa da, alacağınız sonuç sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Mutfak Dolap Kapağı Değiştirme

Mutfak dolaplarının kapağınız değiştirmek pek çok insanın tercihidir. Böylelikle tüm dolapları değiştirmeye gerek kalmadan ortamda bir farklılık yaratılabilmektedir. Mutfak dolap kapağı değiştirme maliyeti ise, kaç tane kapağın değiştirileceğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Eğer bu noktada çok masraflı olmasını istemiyorsanız, sadece 2 ya da 3 tane dolabın kapağını aynalı modellerle değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Böylece hem mutfakta bir farklılık olacak hem de cam görünümü sayesinde daha ferah bir görünüm elde edilecektir.

Mutfak Yenileme

Mutfakta Saklama Alanlarını Değiştirme

Mutfak nasıl yenilenir sorusuna cevap arayan bireyler, saklama alanlarında değişikliğe giderek farklılık yaratabilmektedir. Dar mutfağı olan bireyler, genellikle çoğu eşyayı tezgâh üstünde bırakmakta ve bu durum karmaşaya neden olmaktadır. Mutfaklar için üretilen dolap yanı saklama alanları, dolap içi raf düzenleyiciler ve askılıklardan yardım alarak tezgâhınızı boşaltabilirsiniz. Bu sayede mutfağınız daha geniş görünecektir.

Mutfak Yenilerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak yenileme pek çok insanın yapmayı düşündüğü eylemler arasında yer almaktadır. Mutfak yenilemeden önce dikkat etmeniz bazı huşular bulunmaktadır. Mutfak yenilerken dikkat edilecek en önemli nokta, mutfağın işlevini kaybetmemesini sağlamaktır. Örneğin fazla dekorasyon ürünü, tüylü halılar, fazla cam kullanımı, lavabo yeri değiştirme kulağa hoş gelse de mutfaktaki hareketlerinizi kısıtlayabilir.

Bunun yanı sıra tavsiyeleri dikkat ederek hareket etmeli ancak tavsiyeleri harfiyen uygulamamalısınız. Zira her mutfağın yapısı aynı değildir. Belirtilen hususlara dikkat ederek yapacağınız değişiklikler sayesinde eviniz çok daha farklı görünecek ve mutfağınızdan bir an olsun ayrılmak istemeyeceksiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR