Ana SayfaEv TurlarıOrman İçinde Rüya Gibi Bir Dağ Evi

Orman İçinde Rüya Gibi Bir Dağ Evi

Ev turları içeriklerimizin ilkinde fotoğrafçı ve grafik tasarımcı Sheri Kowalski’nin Michigan’daki orman içerisinde ahşap dağ evini dolaşıyoruz.

Beş yıl önce dünya turuna çıkan Sheri Kowalski, döndüğünde bu dağ evini satın alıp yerleşti. 90 m2’lik bu evde iki yıldır köpeği Freya ve kedileri Geisha ve Aslan ile yaşıyor.

Salon Genel Görünüm

Bu ahşap dağ evini öne çıkaran özellik sadece evin mimarisi değil. Mimariyi tamamlayan koleksiyon parçaları ve sanat eserleriyle uyumlu dekorasyonu da eve ayrıca değer katıyor.

Boncuklu Jaguar Başı

Dünya turundayken Hindistan’dan aldığı mermer fil, Butan’dan aldığı dua çarkı, Nepal’den aldığı şarkı çanağı ve Meksika’dan aldığı boncuklu jaguar başı dekorasyonunda kullandığı bazı önemli parçalar.

Sheri evinin her yanını anılarla doldurmayı seviyor. Ailesinin ve arkadaşlarının yaptığı resimler de evinin duvarlarını süslüyor.

Ahşap Kuş Yuvası

Seyahat ve doğadan ilham alan Sheri’nin hayatının büyük bir bölümü doğada geçiyor. Evini çevreleyen huzurlu orman, ona dinginlik sağlıyor. Çok az penceresi olmasına rağmen, pencere önlerine olabildiğince fazla bitki sığdırmaya çalışıyor.

Bükümlü Ahşap Raf Ünitesi

Evindeki en sevdiği dekorasyon öğesinin ise bükümlü ahşap raf ünitesinin olduğunu söylüyor. Bu üniteyi 15 yıl önce bir komşusundan satın almış ve yaşadığı her evde dekorasyonun başrolünde kullanmış.

Yatak Odası

Evdeki en büyük zorluk ise eğimli duvarlar. Duvara herhangi bir şey asmanın çok zor olduğunu, bir de sık sık kirişlere kafasının çarptığını söylüyor.

İstinat Duvarı

Hayalindeki evin bu kadar küçük olacağını düşünmediğini, yıl boyunca burada ve çevrede harika zaman geçirdiğini ve şehrin konforunu buraya değişmeyeceğini belirtiyor.

Kaynak: apartmenttherapy.com

Peki sizin tercihiniz ne olurdu? Şehrin konforu mu, doğanın dinginliği mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Doğa ile iç içe yaşamayı seviyorsanız ve küçük evlerle ilgileniyorsanız Tiny House’lar ile ilgili detaylı yazımızı buradan evterapisi.com/tiny-house/ okuyabilirsiniz.

Dağ Evi ve Su

Sallanan Sandalye

Salon Ada

Misafir Yatak Odası

Çatı Katı

Mutfak

Mutfak Genel

Evin Girişi

Banyo

Salon Mutfak

Mutfak Detay

Ahşap Dağ Evi

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR