Ana SayfaDekorasyonOturma Odası İçin Depolama İpuçları

Oturma Odası İçin Depolama İpuçları

Oturma odası depolama alanınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı merak ettiyseniz, yalnız değilsiniz.

Neredeyse her ev sahibi, en çok kullandıkları odayı estetik olarak çekici tutarken işlevsel tutmanın yollarını arıyor. Bunun ışığında, uzmanlardan tavsiyelerini almaya karar verdik. Altı iç mekân tasarımı uzmanından en iyi oturma odası saklama püf noktalarını paylaşmalarını istedik.

İşte onların söyledikleri:

Bir Depolama Pufuna Yatırım Yapın

“Depolama sedirleri, oturma odaları için harika bir çözüm çünkü ikili bir amaca hizmet ediyorlar. Ayaklarınızı dinlendirmek için güzel bir yere sahip olmanın yanı sıra, oturma odasının her yerine istemediğiniz eşyaları koymak için iyi bir alan sağlarlar.

Burası battaniyeler veya ekstra yastıklar, hatta çekyatınız varsa çarşaflar için iyi bir yer olabilir. Depolama pufları, DVD’leri ve oyunları, uzaktan kumandaları ve oturma odasında biriken dergileri saklayabilir. Bu işlevsel mobilya parçası, misafirler gelmeden önce eşyaları saklamak için mükemmel bir yerdir.”

Oturma Odası

Duvar Kancalarını Göz Önünde Bulundurun

“Birkaç duvar kancası takmak, çekmeceleri ve tezgâhları karıştırmadan şapkaları, paltoları ve cüzdanları düzenlemenin zahmetsiz bir yoludur. Görsel çekicilik yaratacağı ve aynı zamanda doğal olarak duvar dekoru işlevi göreceği için astığınız ögeye uygun denge ve boşluk bulmak önemlidir.”

Oturma Odası

Kapalı Bir Depoda Dağınıklığı Gizle

“Kitaplar gibi bazı ögeler gerçekten güzel bir şekilde saklanabilirken, kağıtlar, çocuk oyuncakları veya küçük elektronikler gibi diğer ögeler karmaşa yaratabilir. Bu daha zor ögeler için, bir kumaş küp veya hasır sepet gibi kapalı depolamayı düşünün. Bu strateji hâlâ tüm ögeleri erişilebilir kılıyor, ancak depolamayı göz önünde bulundurarak işlevsel bir alan tasarlamayı da kolaylaştırıyor!”

Oturma Odası

Bir Duvar Depolama Birimi Kullanmayı Düşünün

“Simetri, birbirine benzemeyen ögelerden düzen yaratır. IKEA Kallax gibi depolama duvar üniteleri, eşyaları yerden ve diğer yatay yüzeylerden kaldıran bir kare duvar oluşturur. Renk, tema ve doku ile oynayabileceğiniz bu küçük özellik küplerini oluşturmak için de kullanılabilirler.”

Oturma Odası

Bir Kanepe Masası Ekle

“Oturma odasında depolama alanını artırmak için en sevdiğim ipucu, bir çekyat eklemek. Çoğu durumda, kanepe ve duvar arasında biraz boşluk kalır. Kanepenin arkasına dar bir masa yerleştirerek bu alandan yararlanın. Kanepeyle aynı uzunlukta tamamlayıcı renkte bir masa seçin. Dergileri, kitapları, uzaktan kumandaları, çerçeveleri, dekorları veya lambaları saklamak için kullanabilirsiniz. Hatta bir telefon şarj istasyonu oluşturmak için masaya bir priz bile kurabilirsiniz.”

Oturma Odası

Merdiven Altındaki Boşluğu Kullanın

“Merdivenlerin altındaki boşluk, çekmeceli raflar veya raflarla dolap alanı olarak kullanılabilir. Bir tadilat ustası, merdivenlerin yapısal bütünlüğünü korurken bu ekstra depolamayı güvenli bir şekilde oluşturabilir. Bu saklama alanı ayakkabı, mont veya mini kitaplık gibi birçok amaç için kullanılabilir.”

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR