Ana SayfaDekorasyonPop Art Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Pop Art Dekorasyon Nasıl Yapılır?

1920’lerde Fransa’da başlayan bir sanat hareketi olan pop arttan bahsederken Andy Warhol’dan bahsetmemek mümkün değil. Üretken sanatçının ironik eserleri ve pop art ifadesi öylesine iç içe geçmiş ki, pop art dekorasyon konulu bu yazımızı okuduktan sonra ilk aklınıza gelenin başınıza gelmesini dileyebilirsiniz.

1960’ların pop art hareketine önderlik eden Warhol ve diğer pop sanatçıları her şeyin birbirine bağlı olduğuna inandılar ve bizleri de ikna etmek için dekorasyon fikirleriyle evlerimize geldiler. Sıra dışı, rengarenk ve kışkırtıcı tasarımların izlerini evlerimize nasıl dahil edebileceğimize göz atalım.

Pop Art Dekorasyon

Geometri Korkaklar İçin Değil

Üçgenler, yuvarlaklar hatta altıgen için bile yerimiz var. Pop artın alametifarikası renklerin geometrik şekillerle harmanlanması tasarımların parlamasına sebep oluyor. Üstelik bazılarımızın sandığı kadar sıkıcı değil, aksine çok da neşeliler.

Pop Art Dekorasyon Örnekleri

Ayna Ayna Söyle Bana

Parlak yüzeyler üzerinde oluşan görüntülerin pop art bir dekorasyon hakkında söyleyecek dürüst ve cesur sözleri var. Parlak yüzeyleri sehpalarda, aydınlatmada kullanabileceğiniz gibi aynadan oluşan yansımayla ve fizik kurallarının sizlere verdiği yetkiyle zevkinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Pop Art Dekorasyon Nedir?

Çünkü Öyle İstediniz

İlgisiz malzemeleri bir arada görmeyi seviyorsanız, pop art hareketinde onlar için de yerimiz mevcut. Görmeyi sevdiğiniz bir yere uyduramadığınız çizgi film karakterleri yeni tarzınızda kendi fikirlerini belirtmek için özgürce dolaşabilirler.

Heykeller

Stili benimsediysek ziyaretçi kabul edebiliriz. Bu soğuk görünümlerine biraz neşe katmak isteyen heykeller için pop art tarzında dekore edilmiş bir ev mükemmel olacaktır. Çılgın renk kombinasyonlarının arasında kaldıkça umursamaz bir ifade edilebilirler.

Ev Tekstili

Halılar, koltuk kumaşları, yastık kılıfı da pop art hareketinden geri kalmıyor. Renk ve biçimlerinde güçlü etkisini hissettiren parçaların star olmak için birbirleriyle yarışları 1950’lerden bugüne dek devam ediyor.

Pop Art Dekorasyon

Başlangıçta yüzeysel, dikkatsiz bir görünüm sergileyen pop art aslında çok daha incelikli. Sanatsallığını tüketimin eğlenceli olması mesajını sorgulayarak hak eden pop art, dekorasyonun da en yaramazlarından. Kahve kupanızı koymak için en uygun yerin legoların üstü olduğuna ikna olduysanız, Warhol’un sanatını evinizde ağırlamayı deneyebilirsiniz. Eğer bundan vazgeçerseniz de sorun olmayacaktır. Andy Warhol’un dediği gibi “Sanat kurtulabileceğiniz bir şeydir.” 

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR