Ana SayfaBalkonPratik Balkon Süsleme Fikirleri

Pratik Balkon Süsleme Fikirleri

Balkonlar günümüzde ferahlık rahatlık ve aynı zamanda dinlenme köşeleri olarak dekore edilmektedir. Bu nedenle sizlere bu yazımızda balkonları hangi malzemelerle nasıl dekore edilmesi hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Balkonlar hepimizin bir parçası. Güneşli günlerin ve kullanılabileceği bir yaşam alanı olarak sizlerin dinleneceği rahatlık bulacağı ve kendinizi hissedeceğiniz bir alan olarak yaratılabilir. Balkon dekorasyonlarının olmazsa olmazlarından ve çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Balkon Dekorasyonu İçin Çiçek

Pratik Balkon Süsleme Fikirleri

Balkonunuzu dekore etmek için sizleri rahatlatacak ve gülümsetecek en canlı aksesuar çiçeklerdir. Bu canlı çiçekleri beslemek ve büyütmek size bir haz verecektir. Bu nedenle balkonlarınızın güneş alan yerlerine veya çiçeği bağlı olarak gölge koyacağınız bu canlı çiçekler ve bitkiler balkon uzun neşe kaynağı olacaktır.

Balkonlu ve için ahşap malzemelerden saksılar yaparak da çiçeklerinizi dört bir yanı çekebilirsiniz. Kürü etmeyerek özenli besleyerek kendinizi 1 coupe edinebilirsiniz. Aynı zamanda güneş ve suyun yıpratıcı etkisinden de korunması açısından bitkilerinizi özel ve bakabilirsiniz. Balkonunuzun daha hoş bir görüntü kazandırmak istiyorsanız çiçeklerden veya bitkilerden yararlanabilir, balkonunuzun dört bir yanına yerleştirebilirsiniz.

Balkon İçin Mobilya Tercihleri

Balkonlu sizin dinlenebileceğiniz ve rahatlayacağınız bir ortam olacağı için mobilya tercihi de oldukça önemlidir. Küçük tatlı görünen bir koltuk veya salıncak alabilirsiniz. Aynı zamanda balkonunuz küçükse masa ve sandalye kullanarak bu alanı değerlendirebilirsiniz. Balkonunuzun boyutuna göre tercihlerde bulunacağınız gibi sizler bu mobilyalar sayesinde balkonunuzu dizayn etmiş olursunuz.

Bu mobilyaları sıralayacak olursak;

  • Koltuk takımı
  • Salıncak
  • Masa
  • Puf
  • Kilim
  • Mumlar

Bu eşyalar sayesinde balkonunuz hareketlenerek size bir yaşam ortamı sunar ve siz bu ortamda dinlenebilir ve kendinize vakit ayırabilirsiniz. Bu maddeleri tek tek inceleyerek sizlere detaylı bilgiler sunalım.

Balkon İçin Koltuk Takımı

Balkon için koltuk takımı alabilirsiniz. Bu koltuk takımı sayesinde balkonunuzda oturabilir arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet etmek ile birlikte kendinizi bu alanda zaman ayırabilirsiniz. Balkonunuzun genişliğine göre bir koltuk takımı seçebilirsiniz. Ayrıca ortasına koyduğunuz bir orta sehpa da sizlere daha da neşelendirecek bir yaşam alanı sunar. Aynı oturma odası gibi olan balkonunuz sitesini artık yaşamadığınız olmakla birlikte insanlara vakit ayıracağınız bir alan haline de gelir. Bu nedenle balkon için koltuk takımı almak sizin yararınıza olacaktır.

Balkon İçin Salıncak

Günümüzün popüler tercihlerinden olan salıncak ipli olmakla birlikte oldukça tercih edilir. Bu normal salıncaklara benzemeyerek sadece yerinde sallanan türden olabilir. Balkonunuz daha hoş ve naif bir görüntü katmak için ve daha eğlenceli gözükmek için bu salıncaklardan yararlanabilirsiniz. Sizleri yansıtacak salıncak türlerinden yararlanarak balkonunuza hava katabilirsiniz ve bunu kullanarak da balkonunuzu hoş bir şekilde dekore etmiş olursunuz.

Balkon İçin Masa

Siz eğer koltuk takımının balkonu çok büyük geleceğini düşünüyorsanız opak bir masa alarak etrafına sandalyeler koyup küçük bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Herhangi bir arkadaşınızla veya ailenizle oturup bilebileceğiniz kahve içebileceğimiz ve güneşin tadını çıkaracağınız bir balkona kimse hayır demez. Bu nedenle balkon için masa tercihi de tercih edilen bir üründür. Sizler de balkona bir masa atarak güneşin keyfini çıkarabilir bitkileriniz ile ilgilenebilirsiniz.

Balkon İçin Puf

Masa veya sandalye ile uğraşmak istemeyen kişiler aynı zamanda koltuk takımının da balkona büyük geleceğine inanan kimseler puf alarak daha cıvıl cıvıl bir ortam yaratabilir, balkonlarda posterci günümüzde oldukça fazladır. Bu nedenle sizlerde balkonunuza puf olarak renkli renkli bir ortam yaratabilir ve karakterinizi gösterebilirsiniz.

Pufa oturan insanların neşeli sohbeti ve kahkahasını yayıldığı bir balkonda huzur hiç eksik olmaz. Çiçeklerinizin arasında sohbet edeceğiniz ve eğleneceğiniz bu ortam sizlerin yaşam alanı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle balkonunuzu puf ile dekore edebilirsiniz.

Balkon İçin Kilim

Kilim veya halı çeşitleri balkonunuza daha ev tipi bir hava katar. Bu nedenle eğer balkonunuz küçükse bir kilim atarak o sıcaklığı hissettirebilirsiniz. Sizler balkonunuzun büyüklüğüne göre bir tercihte bulunabilirsiniz. Eğer balkonunuz çok büyükse ufak bir halı da işinizi görebilir. Daha hoş ev gibi hissettiren kilim veya halılar sizlerin vazgeçilmezi olur ve balkon için de çok iyi bir dekorasyon ürünüdür.

Balkon İçin Mumlar

Aynı bitkiler gibi mumların da daha hoş ve naif bir görüntüsü vardır. Bu nedenle balkonun içine bitki koyduğunuz gibi mumla da dekore edebilirsiniz. Bunlar sizin daha tutkulu ve işinizi duygu ile yapan biri gibi gösterir. Bu nedenle büyüklü küçüklü her tarafın mumla kapladığımız bir balkonun kötü gözükmesi imkansız hale gelir. Sizlerde balkonunuza küçük küçük mumlar koyarak canlandırabilir ve neşelendirebilirsiniz. Ortamı neşelendirmek bu konuda sizin elinizdedir ve bu konuya bağlı olarak da mumlar etrafa dizerek bir ortam oluşturabilirsiniz. Bunlar sizin karakterinizi canlandıran etmenlerdir. Daha yoğun yaşayan kişilerin tercih ettiği bunlar sohbeti de koyulaştırabilir.

Balkon Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Pratik Balkon Süsleme Fikirleri

Eğer siz balkonunuzu dekore etmek istiyorsanız öncelikle balkonunuzu büyüklüğüne göre ürünler tercih etmeli ve buna bağlı olarak tercihlerde bulunmalısınız. Sizlerin eğer balkonunuz küçük de büyük ürünler alarak sığdıramadığımız durumlarda balkonunuz oldukça kötü ve havasız görünür. Bu nedenle güneşi avluyu ve çevredeki ağaçları kesebileceğiniz bir türde eşyalar almanız daha küçük boyutlu bir şekilde dekore etmeniz gereklidir.

Buna göre balkonun büyüklüğü oldukça önemlidir. Aynı zamanda aldığımız dekorasyonların renk uyumu ve biçimi de oldukça önemlidir. Krem aldığınız bir koltuğa kırmızı bir halı serdiğiniz de renk sıcaklığı nedeniyle sizler duygu olarak huzursuz olabilirsiniz. Bu nedenle renk uyumu da oldukça önemlidir. Zıt renklerin birleşiminden sonra hatalı birleşim olur. Bu nedenle daha soft renkler tercih ederek balkonunuzu dizayn edebilirsiniz.

Bu yazımızda balkon dekore etmenin yollarından, dekorasyon maksadında kullanılan eşyalardan ve pratik balkon süsleme fikirlerinden bahsettik. Sizlerde balkonunuzu dekore etmek istiyorsanız bu yazımızdan faydalanarak bir dekorasyon işlemine girebilirsiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR