Ana SayfaEv TekstiliRunner Örtüsü Kullanımı Hakkında Detaylar

Runner Örtüsü Kullanımı Hakkında Detaylar

Misafirlere özel şık masalar hazırlamak isteyenler runner örtüler sayesinde hedefine ulaşıyor. Runner örtüler masaların daha zarif ve asil durmasına yardımcı olurken aynı zamanda kullanım olarak da kolaylıklar sağlıyor. Bu örtülerin farklı çeşitleri ve renkleri oldukça fazladır. Bu yüzden masalar ile uyumlu renkler ve desenler tercih etmek gerekir.

Dekoratif açıdan birbirine uyumlu parçalar daha estetik bir görüntü oluşturur. Bu örtüler diktörtgen, yuvarlak ve kare masalarda kullanılabilir. Dikdörtgen masalarda ince ve uzun runner modeller tercih etmek gerekir. Ayrıca eni geniş masalarda da ince uzun modeller kullanmak masanın daha hoş görünmesini sağlar.

Runner örtüler kare ve yuvarlak masalarda mektup şeklinde katlanarak kullanılabilir. Bu sayede uzun runner örtülerin sarkması ve kötü görünmesini engellenir. Özellikle yuvarlak masalarda çapraz şeklinde kullanmak gerekir. Runner örtüler her türlü kullanılabilir.

Örneğin yemek örtüsü üzerine serilir veya yemek örtüsü olmadan da direk masa üzerine serilebilir. Örtüler masada birden fazla kullanılabilir. 2 veya 3 runner örtü bir masa için kullanılabilir. Kullanım esnasında estetiğe önem vermek ve uyumlu modeller seçmek gerekir. Masa örtüleri ile uyumlu seçilen runner örtüler her daim bir adım öndedir.

Runner Örtüsü Kullanımı Hakkında Detaylar

Runner Masa Örtüsü Nedir?

Runner örtüler ince ve dar şeklinde olan ve sofraları süslemek amacı ile kullanılan örtülerdir. Runner örtüler çok sayıda modele sahiptir. Kare, yuvarlak veya dikdörtgen biçiminde olabilir.

Runner Örtülerin Sahip Olduğu Özellikler Nelerdir?

Masalarda tercih edilen ve masalara modern bir görüntü katan runner örtülerin sahip olduğu bazı özellikler vardır.

Sahip olduğu özellikler şunlardır:

 • Düz veya desenli motiflere sahiptirler.
 • Zarf veya dikdörtgen şekline sahiptir.
 • Dayanıklı ve kullanım açısından kolaydır.
 • Zarif ve estetik durur.
 • Diğer örtülere oranla daha uzundur.
 • Eni dardır bu yüzden masa ortalarında veya kenarlarında daha çok tercih edilir.
 • Birbirinden farklı modellere ve fiyat seçeneklerine sahiptir.
 • Renkleri kalıcı ve dikkat çekicidir.
 • Dantel gibi işlemeler kullanılabilir.

Runner örtüler yemek masası, çalışma masası gibi alanlarda tercih edilebilir. Masalar sade ise daha şık runner örtüler kullanarak gösterişli hale getirmek mümkündür. Masa ve yemek takımı gösterişli ise daha sade modellere sahip örtüler seçilmesi gerekir. Bu sayede kusursuz ve etkileyici masalar kurulmuş olur.

Runner Örtüsü Kullanımı Hakkında Detaylar

Runner Örtü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu örtüleri seçerken ve kullanırken bazı konularda bilgi sahibi olmak ve doğru tercihler yapmak gerekir.

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Örtünün rengi masa dekorasyonu ile uyum içerisinde olmalıdır.
 • Kahvaltı, akşam yemeği gibi öğünler için uygun model ve renk seçimi yapılması gerekir.
 • Hareketli masalar için sade örtüler, sade masalar için ise hareketli örtüler kullanmaya dikkat edin.
 • Seçilen modeller masanın genişliğine ve uzunluğuna uygun olmalıdır.
 • Runner örtü serildiği zaman kenarları eşit bir görünüme sahip olmalıdır.
 • Runner örtüler sermeden önce altına uygun bir masa örtüsü sermeyi unutmayın.
 • Genellikle cam masalarda masa örtüsü kullanmak doğru değildir. Cam masalarda masa örtüsüne gerek olmadan direk runner örtü kullanılabilir.
 • Daha özel geceler ve misafirler için ağır motiflere ve desenlere sahip modeller kullanın.
 • Yuvarlak masalarda kullanılacak olan runner örtünün çapraz şekilde kullanılması gerekir.

Bu konularda dikkat olmak ve doğru tercihler yapmak sizlerin daha mutlu olmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda seçilen model masalar ile uyum içerisinde olur.

Runner Örtü Modelleri Nelerdir?

Birbirinden farklı runner örtü modelleri sayesinde seçim yapmak daha kolay hale gelmiştir. Çiçekli modeller, desenli modeller, keten örtü modelleri, işlemeli modeller gibi çok sayıda runner örtü modeli mevcuttur. Daha geleneksel modeller için simli ve ağır işlemeli runner örtüler masalarda daha sık tercih edilir. Sadeliği sevenler için tek renk runner örtü modelleri kullanılabilir. Gösteriş sevenler için de en uygun model seçeneği pullu runner modelleri olacaktır.

Runner Örtüsü Kullanımı Hakkında Detaylar

Runner Örtülerde Kullanılan Kumaş Çeşidi Nedir?

Runner örtülerde kullanılan kumaş modele göre değişiklik gösterir. Fakat genelde günlük kullanım için polyester kumaş tercih edilir. Keten runner örtü modellerinde ise kumaş çeşidi olarak keten kullanılır. Keten dokusu ve kalınlığı sayesinde kayma yapmaz ve şık bir görüntü oluşturur. Hasır ve keçeden yapılan modelleri de sıkça görürsünüz.

Runner Örtüleri Fiyatları

Ev dekorasyonu için kullanılan tekstil ürünlerden biri runner örtüler farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Kullanılan örtünün sahip olduğu ebatlar, üzerinde yer alan motifler, satın alınan yer, kumaş cinsi fiyatın değişmesine neden olur. Kaliteli kumaşlar fiyatın artmasına neden olur. Fakat uygun kalite ve uygun fiyat konusunda çok sayıda alternatif bulmak mümkündür.

Runner Örtüler Neden Kullanılır?

Bu örtüler mutfak masalarının daha şık ve estetik görünmesi için kullanılır. Masaya farklı bir hava katar. Bu sayede gelen misafirler için şık bir atmosfer yaratılmış olur. Ayrıca masanın daha düzenli görünmesine de yardımcı olur. Model seçenekleri sayesinde göz alıcı alanlar yaratılır. Kişiye özel runner örtüler yemek için kullanılan bölgeyi korur. Masanın zarar görmesini engeller ve sunumu kolaylaştırır.

Runner Örtülerde Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Örtülerde renk seçimi kişinin zevkine göre değişir. Fakat masa ile uyumlu olmayan renk seçimleri hoş bir görüntü oluşturmaz. Benzer tonlar seçmek masanın uyum içerisinde olmasını sağlar. Fakat zıt renkler ile de hoş masalar kurulabilir. Siyah ve beyaz desenlere sahip örtüler akşam yemekleri için tercih edilebilir. Kahvaltı gibi öğünler de açık tonlar ve sadelik tercih etmek daha doğrudur. Özel misafirler için pastel tonlara sahip renkler tercih edilebilir. Masa üzerinde kullanılan peçeteler ile seçilen runner örtünün aynı renk olması sofranın daha hoş görünmesini sağlar.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR