Ana SayfaDekorasyonRustik Tuğla Kullanımının 4 Zarif Şekli

Rustik Tuğla Kullanımının 4 Zarif Şekli

Tuğla örgü, çok çeşitli dekorasyon trendlerinde tercih edilen yaygın bir tarzdır. Aynı zamanda, evinizde klasik veya pastoral bir atmosfer yaratmak için oldukça faydalıdır. Sonuç olarak, bu tarza rustik veya otantik tasarımlarda rastlamış olmanız muhtemel. Ancak, rustik tuğla örgüsü, yıllar içinde zarif trendlerin önemli bir bölümü olarak tasarım kataloglarında yerini aldı. Rustik zarif tarzlara ek olarak, endüstriyel tarzların da rustik tuğla tasarımını tercih ettiğine tanık olmak mümkün.

Geniş kapsamlı trendlerin haricinde, tuğla kullanımının birkaç sade ve şık tarzı da mevcut. Çeşitli modern alanlarda rustik tuğlanın nasıl en iyi şekilde kullanılacağını keşfetmek için yazımızı okumaya devam etmenizi öneririz.

Rustik Tuğla Endüstriyel Tarz Dekorasyon

Endüstriyel Tarzda Rustik Tuğla

Yukarıda da değinmiş olduğumuz gibi, rustik tuğla örgü kullanımı, endüstriyel alanlarda oldukça yaygındır. Örnek olarak seçtiğimiz fotoğraftaki modern endüstriyel alanda bu tarzın başarılı ve etkili bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Tuğla duvarların kırmızı dokusu, betonun katılığına ve keskinliğine bir miktar sıcaklık taşıyor. Modern alanlarda da yüksek kontras içeren malzemeler kullanmak yaygın tercih edilen bir tarzdır; bu nedenle dokudan yararlanarak kontras yaratmak istiyorsanız tuğla, tasarımınız için harika bir unsur oluşturacaktır.

Örnek fotoğraf aynı zamanda tuğlanın minimalistik ve modern bir alanda nasıl etkili ve doğru şekilde kullanılabileceğinin bir göstergesi mahiyetinde. Tuğla, duvar süsü ve biblo gibi unsurların kullanılmadığı yerlere doku katmak konusunda mükemmel bir tercihtir. Normalde alana doku katabilecek olan unsurların yokluğunu şahane bir şekilde telafi ettiği muhakkak.

Rustik Tuğla Salon

Rustik Tuğla Zarafeti

Rustik zarafet evinizde tuğla örgüyü muhteşem bir şekilde değerlendirebileceğiniz bir başka tarzdır. Bu tarzın bir örneğini sizin için seçtiğimiz fotoğraftaki oturma odasında görmeniz mümkün. Fotoğraftaki dokulu tuğla, odaya çabucak bir rustik hafiflik katıyor. Yün kilim gibi diğer zarif rustik elementlerle de eşi bulunmaz bir uyum meydana getirdiği kesin!

Bu fotoğraf, tuğla kullanımının, odanın geri kalanındaki daha modern olan hafiflik ile nasıl da harika bir kombinasyon oluşturabileceğini vurgular nitelikte. Odada, modern alanlarda sık tercih edilen keskin ama açık renk tercihi hakim. Üstelik, söz konusu açık renkler, tuğlanın kendisinden ve tuğla üstünde kullanılan hafif harçtan muhteşem bir şekilde yansıtılmış. Tüm bunlar, odanın son derece modern görünmesini etkili bir şekilde sağlayacak derecede mükemmel bir ahenk içinde bir araya getirilmiş.

Rustik Tuğla Duvar Yatak Odası

Vurgulu Duvar

Tuğla örgüyü etkili bir şekilde kullanmanın bir başka yolu ise onu vurgulu duvar haline getirmektir. Örneğin, fotoğrafta tercih edilen tuğlanın yıpranmış, kabartmalı dokusunun odaya eşsiz, göz alıcı bir görünüm verdiğini fark etmemek imkansız! Bu tercih, aynı zamanda, odanın tek bir duvarını tuğla ile tasarlayarak modern bir alanda nasıl büyüleyici şekilde rustik bir atmosfer yaratabileceğinizi vurgular nitelikte.

Dahası, rustik tuğla örgüden oluşan vurgulu duvar, odada kontras ve görsel dikkat çekicilik etkileri meydana getiriyor. Odanın geri kalanında minimalistik komodinler, siyah mat yatak başlığı ve beyaz duvarları ile tamamen modern bir görünüm sergilenirken, tercih edilen klasik ampul ise odaya hafif bir endüstriyel hava katıyor. Bir arada kullanılınca, bu odadaki unsurlar, rustik zarafet ile tasarlanmış bir odaya tuğla örgünün nasıl da şahane bir şekilde uyum sağladığını kanıtlıyor.

Rustik Tuğla Tezgah Arkası

Dokuların Kombinasyonu

Modern alanların güncel özelliği, birbiri ile zıt nitelikte olan dokuları bir araya getirerek yaratıcı şekilde kullanmayı gerektiriyor. Fotoğrafta gördüğünüz mutfak ise bu gerekliliğin kusursuz bir şekilde yerine getirildiğini gösteriyor.

Tezgah arası kaplamasında kullanılmış olan tuğla, güçlü bir doku için vazgeçilmez olan keskin tonu garantiliyor. Mutfak tezgahında tercih edilmiş olan mermer ise çok daha dokulu sayılabilecek olan ahşaba daha fazla doku ekliyor. Bu görüntü adeta üç farklı dokunun herhangi bir yerde nasıl da yoğun miktarda görsel dikkat çekicilik yaratabileceğini kanıtlar nitelikte. Böyle bir tercih, yüksek kontrasın ana tema olduğu gösterişli yerler için muhteşem bir tarz olabilir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR