Ana SayfaDekorasyonSahil Evi Dekorasyonlu Oda Örnekleri

Sahil Evi Dekorasyonlu Oda Örnekleri

Sahil evi stili, sahil yaşamının rahatlığını yansıtan rahat ve gündelik unsurları bir araya getiriyor. Sahil evi dekoru dediğiniz zaman akla beyaz renk gelir. Sahilden esinlenilen bir mekanda kullanılan beyaz, nötr ve pastel renklerle lacivert, mercan ve altın gibi cesur renk vurgular bir tablo gibi görünüyor.

Sahil evi stilindeki mimari unsurlar beyaz beadboard duvar ve tavanlardır. Güneş ve denizle geçen bir günün ardından rahatlamak için çok ideal bir yerdir.

Sahil Evi Dekorasyonlu Oda Örnekleri

Beyazın Sadeliği

Odanın bu açık ve havadar köşesine temiz ve canlı bir beyaz hakim ve kırlentlerdeki mavi ve griler aralara başarıyla serpiştirilmiş. Geniş yuvarlak hasır koltuk ve beyaz tül perdeler ince bir doku kazandırırken havadar bir gizli yer oluşturmuş.

Sahil Evi Dekorasyonlu Oda Örnekleri

Denizden Gelen

Sahil evinin odalarını deniz ve kumdan aldığınız nesnelerle süsleyin. Masanıza koyabileceğiniz aşırı büyük bir kozalak ya da deniz kabuğu gibi büyük ve gösterişli bir şey bulduğunuzda sahil yürüyüşleriniz daha da eğlenceli hale gelecek. Cam bir kaba kum doldurup içine bir tutam sahil otu ve deniz camı ekleyerek kolayca sahil evi dekoru elde edebilirsiniz. Kıyıya vuran ağaç parçaları dekorundan hoşlanıyorsanız sabahın erken saatlerinde ya da kıyıya ilginç şeylerin vurduğu fırtınalar sonrasında yürüyüşe çıkarak kıyıya vuran parçalara bakın. Kıyıya vuran ağaç parçasını almaya izniniz olduğundan emin olun çünkü bazı alanlar yasalar uyarınca koruma altındadır.

Sahil Evi Dekorasyonlu Oda Örnekleri

Modern Bir Açı

Emily Henderson tarafından tasarlanan bu modern sahil evi mutfağında lacivert ve beyaz renklerle sahil hissi yaratılmış. Beyaz duvarlar, üst dolaplar, tezgâhlar ve kirişli beadboard tavan, lacivert alt dolaplar ve mutfak masasıyla bir araya gelerek uyumlu bir kulübe mutfağı oluşturmuş. Altın armatür ve sandalye tabanı dokunuşları ortama deniz dekoru serpintileri eklemiş.

Sahil Evi Dekorasyonlu Oda Örnekleri

Manzarayı daha da güzelleştirin

İç dekoru açık renklerde tutarak güzel okyanus, sahil veya liman manzaralarını kucaklayın. Çıplak pencerelerle büyüleyici deniz manzaralarından en üst seviyede istifade edin. Bu sade açık odadaki bembeyaz duvarlar, ağartılmış ahşap zemin döşemesi ve birkaç temel ahşap parça sayesinde kendinizi şimdiden kumun üzerinde hissediyorsunuz. Okyanus mavisine boyanmış eskitilmiş ahşap sandık bir sahil evi renk paletindeki en favori renk tonlarından birini ortaya çıkarmış.

Nostaljinin Cazibesi

Sahil evi dekoru nispeten kural tanımaz ve dilediğiniz kadar kişisel tercihler yapabilirsiniz. Modern ve güncel rahat parçalarla antik parçaları bir araya getirebilirsiniz. Örneğin, yatak odasında kırık beyaz dantel yatak örtüsüyle nostaljik ışık armatürleri bir araya getirilerek göz alıcı bir sahil evi ortamı elde edebilirsiniz.

Sahil Evi Dekorasyonlu Oda Örnekleri

Sahil Romantizmi

Beadboard tavan altındaki havalı perdeler ve yumuşak beyaz yatak nevresim takımıyla sahilde romantizm için özel bir yer oluşturun. Her şeyin bembeyaz olduğu canlı ve havalı yatak odası mekânı güneşin altında geçen yakıcı bir gün sonrasında rahatlamak için mükemmel bir yer haline getirir. Sahil evlerindeki bozulmadan eskitilmiş parke zeminleri düzenli olarak nemli bir mikrofiber paspasla silerek temiz tutun çünkü bu kumlar zaman içinde ahşabın içine gömülebilir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR