Ana SayfaDekorasyonSık Yapılan Dekorasyon Hataları

Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Herkes evini tasarlarken hata yapabilir. Mobilyalarınızı seçerken ölçüyü kaçırmaktan, halılarınızın ölçüsündeki uyumsuzluğa, elektrik detaylarına kadar pek çok insan ev dekore ederken dekorasyon hatası yapabilir. Dekorasyonunuzu yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç unsuru sizin için derledik.

Önce Güvenlik

Isıtıcıların birer yangın tehlikesine dönüşmesini istemiyorsanız, perdenizin montajını yaparken ısıtıcıdan uzak olduğuna emin olun. Ağır eşyaları asarken avize gibi düzgün monte edildiğinden emin olun. Çocuğunuz veya da evcil hayvanınız varsa onların devirmeyeceği şekilde sabitlenmiş mobilyalar ve koşuşturmada tehlike unsuru olmayacak aksesuarlar kullanın.

Dekorasyon Duvar Kağıdı

Kafa Karıştıran Duvarlar

Duvar kağıdı seçerken odalarınız için tek bir vurgulu duvar yaratmak doğru olacaktır. Bu duvarı, yatağınızın ya da diğer mobilyalarınızın konumlarına uygun olarak seçmelisiniz. Duvar düzenlemelerini de çok sayıda ve alakasız yapmak kafa karıştırıcı görünecektir.

Elektrik

Eğer elektrikçi ile tekrar tekrar uğraşmak istemiyorsanız, evinizi dekore ederken aydınlatmaları ve elektronik cihazlarınızı akıllıca planlayın. Böylece uzatma kablolarının yaratacağı kalabalıktan uzak durmuş olursunuz.

Yanlış Aydınlatma Seçimi

Aydınlatma seçerken odanızın genişliği ve tavan yüksekliğini mutlaka göz önünde bulundurun.

İstifçilik

Evinizin yaşamınızın bir yansıması olması güzel ancak çok fazla biriktirmek, eşyaların bakımı için zaman ayırmanız gerekeceği gibi, karışık bir görünüme de sebep olabilir. Koleksiyonlarınızı sergilemek için açık rafları kullanabilirsiniz.

Açık Raflar

Açık raflar depolama alanları değildir. Dekorasyon unsuru olmayan eşyalarınızı depolamak için açık rafları kullanmak karışık bir görünüme sebep olur.

Dekorasyon Yastık

Fazla Yastık

Çok sayıda alakasız yastık evinizi karma karışık gösterecek bir diğer hatadır. Eğer saklama alanınız yoksa, azaltma yoluna gitmelisiniz. Yıkanabilir özellikteki yastıklar kullanışlı olacaktır.

Dekorasyon Bitki

Göz Yanılması

Bitkiler dışarıda gözünüze daha küçük görünebilirler. Onları evinize dahil etmek istediğinizde boyutlarına dikkat ederek seçim yapmalısınız. 

Bütün bunlara dikkat ederek, daha güvenli ve karışık görünmeyen yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Unutmayın, ünlü iç mimarlar ve tasarımcılar bile dekorasyonda hatalar yapabiliyor. Kendinize karşı acımasız olmayın.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR