Ana SayfaMutfakModern Görünümlü 30 Siyah Mutfak Modeli

Modern Görünümlü 30 Siyah Mutfak Modeli

Siyah, asla modası geçmeyecek olan iddialı ve zarif bir şıklık. Modern tasarım trendleri, genellikle mutfak için ideal renk olarak beyazı vurguluyor. Peki ya bu spektrumun diğer yüzü? Popüler iç mekân tasarımcıları siyahı gardıroplarımızda olduğu kadar evlerimizde de yaygın hâle getirmeye başladı bile. Sonuç mu? Sade, iddialı ve müthiş derecede sıra dışı görünen evler…

İşte, bize karanlık tarafın o kadar da kötü olmadığını düşündüren 30 siyah mutfak modeli:

Siyah Mutfak Modelleri

Alışılmadık Geleneksellik

Standart tarzların ötesinde bir geleneksellik amaçlayan bu tasarım, sade, bilindik ya da nostaljik görünümlü mutfak dolaplarını siyahın şaşırtıcı ve sıra dışı cazibesi ile buluşturup ortaya hayranlık uyandıran zarif bir mutfak tasarımı çıkarıyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Tek Renkli Orta Çağ Mutfak Modeli

Bu olağanüstü siyah-beyaz mutfak modeli temel olarak ikiye ayrılmış durumda: zemin ve alt dolaplar siyah; mutfağın üst kısmı ise beyaz. Sonuç ise şık ve aydınlık bir alan.

Siyah Mutfak Modelleri

Yenilenen Endüstriyel Mutfak Modeli

Siyah dekor ve endüstriyel mutfak, genellikle belirli oranlarda ve dikkatlice kullanılması gereken unsurlardır. Bununla birlikte, bu yenilenen çatı katı dairesi kuralların pekâlâ çiğnenebileceğinin harika bir örneği.

Siyah Mutfak Modelleri

Kontrast Etkisi Yaratan Çağdaş Model

Kontrastın dengeleyici gücüyle dekore edilmiş bu mutfak, şahane siyah mutfak adası ile simsiyah bir vurgu yaratıyor. Mermer tezgah arası fayansları ile mutfağa renk ve doku katıyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Mutfağa Sıcaklık Katan Ahşap Model

Bu mutfaktaki muhteşem açık renkli ahşap modelden yayılan yumuşak, sıcak tonlar şık siyah çizgilerle denge oluşturuyor.

Siyah Mutfak Modelleri

İki Renkli Geleneksel Mutfak Modeli

Bu geleneksel mutfak parlak beyaz ile yeşil alt tonlu siyahı buluşturup eşsiz, huzur verici ve tüm zamanların ötesinde bir görünüm yaratıyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Minimalist Rustik Mutfak Modeli

Bu minimalist tarzlı mutfağın siyah mutfak dolapları ile çarpıcı bir görünüm meydana getirdiği muhakkak; ancak mutfağı büyüleyici hâle getiren asıl etken ortaya çıkan manzara.

Siyah Mutfak Modelleri

İskandinav Tarzı Samimi Mutfak Modeli

İskandinav tasarımının sıcaklığı sayesinde bu modelde eski ve yeni elementler bir araya gelip siyah dolaplar ve aydınlatma ile kusursuz bir şekilde tamamlanıyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Bal Peteği Tasarımlı Tek Renkli Model

Özel yapım siyah mutfak dolapları, mutfağın sık kullanılan yerlerinde tezgah arası olarak tercih edilen bu eşsiz ahşap bal peteği dizaynını şekillendiriyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Akdeniz Tipi Modern Mutfak Modeli

Siyahın modern bir unsur olarak tercih edilebileceği bu mutfak modelinde özellikle mutfak dolaplarında canlı renkler ya da parlak modeller tercih ediliyor. Böylece, geleneksel ve tarihi bir stil çağdaş parçalarla tamamlanıyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Açık Renk Tuğla Tezgah Arası İle Zenginleşen Model

“Açık renk” ve “tuğla” genellikle bir arada kullanılan elementler olmamalarına rağmen bir kat parlak siyah boya sayesinde birlikte havalı bir çift olacakları kesin.

Siyah Mutfak Modelleri

İki Renkli Geçişli Stil

Artık sadece büyüklerinizin mutfağında gördüğünüz bu stil, 21. yüzyıl tarzında siyah ve beyazın efsanevi buluşması, altın renkli armatürler ve küre şeklinde sarkıtlar ile sahnelerde yeniden yerini alıyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Simsiyah Endüstriyel Mutfak Modeli

Sıradan ve dümdüz görünen tavanlarınız varsa nasıl bir yol izleyebilirsiniz? Elbette, endüstriyel bir stil benimseyip mutfağınızı simsiyah hâle getirirsiniz. Bu karanlık mutfağı çekici kılan şey birkaç doğal ışık kaynağıdır.

Siyah Mutfak Modelleri

Çağdaş Stilde Sade Bir Mutfak

Bu şık mutfak modelinin tasarımcıları 2000’lerin klasik mutfak stilini baz alıp doğal ahşap dolapları siyah mat modellerle değiştirdiler. Ortaya çıkan görünümler ise son derece etkileyici.

Siyah Mutfak Modelleri

Ahşap-Siyah Kombinasyonu

Bu havalı mutfağın benzersiz görünümünü kim sevmez ki? Parıldayan bir tezgah arası fayans, siyah ahşap döşemeler, yatay damarlı ahşap dolaplar bir araya gelip bu özel mutfağı diğerleri arasında apayrı bir yere koyuyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Renklere Bölünen Minimalist Mutfak

Sade ama son derece çekici! Kırmızının yaptığı vurgu ile bu mutfak sıkıcı görünmekten kurtuluyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Parlak Görünümlü Modern Mutfak Dolapları

Ultra modern dolapları ve bar sandalyeleri ile bu mutfak resmen ışıldıyor!

Siyah Mutfak Modelleri

Kontrast Etkisi Yaratan Modern Görünüm

Siyah, ahşap rengi ve beyaz bir araya gelip bu samimi ve son derece konforlu mutfağa canlılık katıyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Çarpıcı Siyah Mutfak Mimarisi

Hangisinden başlamalı? Bu muhteşem katedral tavanlardan mı, olağanüstü siyah dolaplardan mı yoksa görünümü vurgulayan ahşap detaylardan mı?

Siyah Mutfak Modelleri

Siyah ve Ten Rengi Mutfak Modeli

Şahane, açık renkli, damarlı ahşap bu geniş ve aydınlık mutfakta dikkatleri hemen üzerine çekiyor. Çağdaş stille hazırlanmış siyah dolaplar ve vurgular ise mutfağın canlı görünmesini sağlıyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Havuzlu Ev Mutfağı

Havuz barı olarak da kullanılabilecek olan bu mutfak yerden tavana kadar uzanan ve sarı ahşap tavanı tamamlayan siyah mat dolaplar ile cazibesini sergiliyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Siyah-Dore Mutfağın Zarafeti

Bu modern mutfak modeli sıradan bir aile evine değil de fiyakalı bir bara aitmiş gibi görünebilir. Yine de, şikâyet edebilir misiniz? Dore barlar, günümüzde moda olan açık raflara şık ve zarif bir yenilik sunuyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Siyah Vurgulu Mutfak Modeli

Bu eklektik mutfak stilinde ocağa belli oranda loş bir etki katmak için siyah seramik fayanslar ve tezgahlar tercih ediliyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Parlak Siyah Mutfak Modeli

Bu modelde, moda olan iki dokunun birleştirilmesiyle şık, düz panelli mutfak dolapları beton tezgahlar ile birlikte kullanılır.

Siyah Mutfak Modelleri

Çizgili Seramik Fayans Modeli

Seramik fayansların hem siyah hem de beyaz seçenekleri vardır. O halde neden ikisinin kombinasyonu yapılmasın ki? Yatay çizgiler dikkatleri karşı tarafa çeker. Üstelik, tıpkı insanı kilolu gösteren çizgili tişörtler gibi, bu çizgiler de duvarı daha geniş gösterir.

Siyah Mutfak Modelleri

Renkli Kontrplak Dolaplar

Boyanmamış kontrplak mutfak dolapları oldukça nahoş görünecektir. Gelin görün ki, bu dolapları mat siyaha boyayıp tamamı siyah olan duvarlar ile bir araya getirdiğinizde ortaya büyüleyici bir görünüm çıkar.

Siyah Mutfak Modelleri

Siyah Fonu İle Büyüleyen Mutfak Modeli

Buna benzer desenler ve dokular tercih edildiğinde renk düzeni için nötr tonlar tercih etmek en iyisidir. Siyah, bu olağanüstü ahşap ve fayans birlikteliğine mükemmel bir fon görünümü sunuyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Sarı Aydınlatma

Doğal ışıktan mahrum kalınan yerde yaratıcılık devreye giriyor. Dolap altı lambaları ve sıcak tonlar bu karanlık yeri ışıkla dolduruyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Endüstriyel İskandinav Mutfağı

İskandinav tarzı bu karşı konulmaz mutfak İskandinav tasarımının pek çok havalı unsurunu içeriyor.

Siyah Mutfak Modelleri

Yoğun Parlaklık, Yoğun Stil

Bu model adeta smokinin mutfağa uyarlanmış hali!

Peki sizin en beğendiğiniz mutfak modeli hangisi oldu?

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR