Ana SayfaÖne ÇıkanlarTadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Yeni bir tadilat projesine başlamak eminiz ki bunaltıcı bir süreçtir. Sonuçta göz önünde bulundurulması gereken o kadar çok ayrıntı vardır ki, ortaya çıkartmak istediğiniz nihai ürün için bir tasarı planlaması zamanı geldiğinde nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir.

Bunu düşünerek, bir sonraki tadilat projenize başlamadan önce sormanız gereken dört soruyu sizler için derledik. Tamirata bir çerçeve oluşturmanıza yardımcı olması için bu soruları gözden geçirebilirsiniz.

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Neleri Değiştirmek İsterdiniz?

Tadilata başlamadan önce, tadilat sonucunun nasıl görünmesini istediğinize dair aklınızda bir vizyon ve tasarı olmalıdır. Hemen mekânda var olan tüm sorunlu noktaları düşünerek bu vizyonu geliştirmeye başlayın.

Örneğin, belki mutfağınızda sizin ve eşinizin aynı anda çalışması için yeterli tezgah alanınız yok veya belki de banyonuzda tüm bakım ürünlerinizi tutmak için yeterli saklama alanı yok.

O zaman, bunu telafi etmek için beyin fırtınası yaparak bir çözüme ulaştırmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Belki de aynı anda yemek pişirip eğlenebileceğiniz daha büyük bir mutfak odasına sahip olmayı hayal etmişsinizdir ya da belki de tüm eşyalarınızı koymak için gömme dolapları hayal etmiş ve dilemişsinizdir.

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Şu An Değiştirmeyi İstediğiniz Mekanda Neyi Seviyorsunuz?

Değiştirmeyi istediğiniz alan hakkında neyi sevdiğinizi düşünmenin zamanı geldi. Bu, tadilat sırasında neyin aynı kalabileceği konusunda bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, bütçenin ne kadar büyük olması gerektiğine dair bir fikir de verecektir.

Yeni bir makyaj masası ve yeni aksesuarlarla yenilenen bir banyo, odayı genişlettiğiniz veya düzeni değiştirdiğiniz yerden çok farklı bir fiyat noktasına sahip olacaktır.

Bunu yapmak, ne kadar yardıma ihtiyacınız olduğuna karar vermenize de yardımcı olacaktır. Büyük değişiklikler yapıyorsanız, muhtemelen bir tadilatçı kiralamak isteyeceksiniz, ancak yalnızca birkaç küçük değişiklik yapıyorsanız, kendi çabanızla da bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Bu aynı zamanda projenizin zaman çizelgesinde büyük bir fark yaratacaktır. Kendi başınıza ne kadar iş yapmaya hazır olduğunuza karşılık işçilik maliyetleri için ne kadar harcamaya hazır olduğunuzu düşünürken gerçekçi olduğunuzdan emin olun.

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Gerçekçi Düşünün, Ne Kadarını Karşılayabilirsiniz?

Yapmanız gereken bir sonraki şey bir bütçe oluşturmaktır. Proje için nasıl ödeme yapmayı planladığınıza bir göz atarak başlayın. Biriktirdiğiniz bir miktar parayı mı kullanacaksınız yoksa ev kredisi veya kredi limiti gibi bir şeyle mi finanse edeceksiniz? Buna karar verdikten sonra ise makul olarak harcamanızın ne kadar olacağını gözden geçirin.

Bir bütçeye bağlı kalmanız gerektiğinde, bir sınır belirlemek ve ona göre hareket etmek gerekir. Tadilatçılara son ürünün nasıl görünmesini istediğiniz hakkında ne kadar çok şey söyleyebilirseniz, nihai faturanızın gerçekçi bir tahminine o kadar yaklaşırsınız.

Amacınız o kadar spesifik olmak olmalıdır ki her tadilatçıların teklif verdiği fiyat arasındaki tek fark işçilik maliyetleri olmalıdır ve sizin bunların hepsini göz önünde bulundurmalısınız.

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Kişisel Tarzınız Nedir?

Belirlenmesi gereken son şey, bir dekorasyon stili söz konusu olduğunda kişisel zevklerinizin nerede yattığıdır. Bu, nihai ürününüzün neye benzemesini istediğinize ve görünümünüzü hayata geçirmek için hangi ürünleri kullanmak isteyebileceğinize karar vermeye başlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun gibi kararları daraltmak, projenize sıfırdan başlamanın anahtarıdır.

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Tadilattan Önce Sormanız Gereken 4 Soru

Mutfak Dolabı

Mutfak

Mutfak Penceresi

Hilton Banyo Kullanım Alanları

Banyo

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR