Ana SayfaTaşınmaNakliye Uzmanlarından Süper Taşınma Tüyoları

Nakliye Uzmanlarından Süper Taşınma Tüyoları

Çoğu kişi okullar kapalı olduğu için yaz mevsiminde taşınmayı tercih etmektedir. Taşınma sürecinde önceden hazırlanmış net bir planın olmaması, sürecin stresli geçmesine neden olmaktadır.

Yurt dışında nakliye ve taşımacılık alanında büyük bir üne sahip olan Mandi Schneider, ev taşıma sürecinin bu kadar stresli olmak zorunda olmadığını ifade ediyor. İşte Mandi Schneider başta olmak üzere nakliye uzmanlarından ev taşıma önerileri:

Taşınma Tüyoları

Önceden Planlanmalı

Nakliye ekibini ve aracını kendiniz ayarlayacaksanız işleri son dakikaya bırakmamalısınız. Ünlü nakliye uzmanı Schneider, büyük nakliye firmalarının yalnızca yaz aylarında değil senenin tüm aylarında oldukça yoğun olduklarını ve sakin bir sezon geçirmediklerini ifade ediyor. Bu nedenle profesyonel bir nakliye firmasıyla çalışmak isteyen kişiler, taşınmadan 1 ay veya daha uzun bir süre önce firmayı aramalı ve belli aralıklarla randevularını kontrol etmeliler.

Nakliyecilik konusunda belli birikim ve deneyime sahip olan Julia Burger, taşınmadan 30 gün öncesine kadar nakliye firmalarının araştırılmasını önermektedir. Schneider ise en az 3 ay boyunca alanında iyi nakliye firmalarının araştırılmasını tavsiye etmektedir. Ancak fiyatta zamana bağlı değişiklik olabileceği için fiyat aralıkları araştırma yapılan tarihle birlikte not alınmalıdır.

Taşınma Tüyoları

Sarf Malzemesi Stoklanmalı

Sarf malzemeleri ürünlerin ambalajlanmalarını ve kırılıp zarar görmeden gidecekleri yere ulaştırılmalarını sağlar. Taşınma öncesinde evdeki eşyaların çoğunun kolilerle taşınacağı unutulmamalı ve bunun için mümkün olduğu kadar koli toplanmalıdır.

Nakliye uzmanı Schneider ise yanlış ambalajlama yöntemlerinin gıdalara büyük ölçüde zarar verdiğini ifade etmektedir. Bu nedenle taşınma öncesinde farklı boyutlarda sağlam koliler toplamalısınız.

Ambalaj kâğıtları, gazete gibi mürekkep lekesi bırakma riski taşımaz ve bu nedenle ürünler kolilere yerleştirilirken ambalaj kâğıtları kullanılması daha sağlıklıdır. Ayrıca kırılabilecek eşyaların balonlu naylon ile sarılması, kırılma riskini minimuma indirecektir. Nakliye uzmanı Schneider balonlu naylonla birlikte havlularında kırılabilecek eşyaları ambalajlarken kullanılabileceğini ifade etmektedir.

Eşyaları Toplamaya Erkenden Başlanmalı ve Akıllıca Hareket Edilmeli

Evdeki tüm bireylerin eşyalarını toplamak hayli zaman alacaktır. Bunun için evinizi toplarken oda oda ilerlemeli ve kolilere, kolinin içeriği hakkında bilgi veren etiketler yapıştırmalısınız. Büyük kutuları rahatlıkla taşınabilecek şekilde doldurmalısınız. Büyük kolilerin ağır parçalarla doldurulması, kırılma ve eşyaların zarar görme riskini büyük ölçüde arttırmaktadır.

Nakliye alanında yurt dışında oldukça tanınan Schneider, kutu ne kadar büyük olursa içerisine bırakılan eşyanın o kadar hafif olması gerektiğini ifade etmektedir. Büyük kutular battaniye, yorgan ve peluş oyuncakların taşınması için kullanılabilir.

Kırılabilir eşyalar, küçük kutularla kolilenmelidir. Tencere ve dökme demir tava gibi ağır eşyalar, kırılgan eşyalarla beraber paketlenmemelidir. Schneider, mutfağın evin diğer odalarına kıyasen daha zor toplandığını ve bu nedenle mutfak eşyalarını kolilemenin insanlara daha sıkıcı geldiğini ifade etmektedir. Bu tarz durumlarda uzman bir nakliye firmasına, evi toplamanıza yardımcı olması için başvurabilirsiniz.

Taşınma Tüyoları

Değerli Ürünler Korunmalı

Kolilere tam olarak sığmayan farklı şekillerdeki objelerin battaniyeye sarılması önerilmektedir. İhtiyaç görülmesi halinde kırılma riski olan nesneler, önce balonlu naylona ardından ise battaniyeye sarılmalıdır. Ambalaj için kullanılan balonlu naylonun ve battaniyenin sabit kalması için streç film kullanabilirsiniz. Manevi değeri yüksek olan eşyaları, nakliyecilerle birlikte göndermeyip aracınızda yanınıza almanız daha iyi olacaktır.

Özel Durumlarınızı Belirtin

Evinizdeki bazı eşyaların nakliye aracıyla taşınması mümkün değildir. Pek çok nakliye firması, taşınma esnasında kimyasal ve yanıcı madde içeren ürünleri araca almamaktadır. Canlı bitkilerin ise nakliye aracında diğer eşyalarla üst üste konulması bitkiye zarar verebilmektedir.

Ayrıca evcil hayvanlar nakliye arabasında taşınamamakta ve bazı taksiciler taksiye de evcil hayvan alınmasını kabul etmemektedir. Bu nedenle özel durumlarınız hakkında firmayla muhakkak görüşmelisiniz.

Nakliye firmasına ne kadar ödeme yapacağınızı anlaşmanın başından itibaren belirleyin. Avrupa’da pek çok eyalette, taşınma ücreti nakliyecilerin taşınmak için harcadıkları zamana bağlı olarak belirlenmektedir. Sizler de saatlik ücret alan bir firmayla çalışıyorsanız nakliyecilerin zamandan maksimum tasarruf sağlaması için elinizden geleni yapmalısınız.

Nakliyecilerin işini kolaylaştırmak ve zaman tasarrufu sağlamak için eşyaları rahatça bırakabilecekleri alanlar açın. Eşyalarınızı taşıyan kişilerin sürekli durmaları veya eşyalarınızı yerleştirmek için belli bir alanı boşaltmak zorunda kalmaları oldukça zaman alır. Bundan dolayı koliler için boş bir oda veya garaj ayırmaya çalışmalı ve kapıya yakın bir noktayı eşyaların taşınacağı alan olarak belirlemelisiniz.

Taşınma Tüyoları

Sigortalama Opsiyonu Sunan Nakliye Firmalarıyla Anlaşın

İster eşyalarınızı kendiniz taşıyacak olun isterseniz de bir nakliye firmasıyla anlaşın, her koşulda pek çok aksilikle karşılaşma ihtimaliniz vardır. Çoğu nakliyeci eşyalarınızı güvenle taşımak ve gideceği yere ulaştırmak için elinden geleni yapar ancak her türlü olumsuzluğa hazırlıklı olmak gerekir. Bunun için eşyalarınızı sigortalayarak taşıyan nakliye firmalarına öncelik vermeli ve nakliye firması araştırması yaparken sigortalama hakkında bilgi almalısınız.

İhtiyaçlarınızı Yanınızda Taşıyın

Taşınmak ve taşındığınız eve yerleşmek, zor ve uzun bir süreçtir. Bunun için diş fırçanızı, önemli evraklarınızı, kimliklerinizi ve şarj cihazlarınızı kolilere değil de ayrı bir çantaya yerleştirmelisiniz. Nakliye firması sahibi Schneider, evdeki herkesin banyo malzemelerini, ilaçlarını ve yanında olmasını isteyeceği özel ihtiyaçlarını bulunduran bir temel ihtiyaç çantası hazırlamasını önermektedir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR