Ana SayfaDekorasyonTütün Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Tütün Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Tütün rengi, hem modern hem de klasik evlere hayat veren bir renktir. Pek çok farklı tona sahip olan bu özel rengi farklı şekillerde ve farklı alanlarda evlerinize dahil ederek şık bir dekorasyon stili ortaya çıkarabilirsiniz. Dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken temel ve en önemli ola nokta tütün rengini hangi oranda ve nasıl kullanmanız gerektiğidir. Kullanıldığı alanda odak noktası haline gelen tütün rengini şeftali ya da pas rengi gibi ara tonlar sayesinde ister klasik, isterseniz de modern her tarz ev dekorasyonu için rahatça kullanabilirsiniz. Peki, tütün rengi ev dekorasyon fikirleri nelerdir?

Tütün Rengi Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Tütün rengi pek çok renkle uyumlu bir tondadır. Aynı anda hem enerjik, hem de sakinleştirici bir özelliği bulunduğu için bu rengi, hemen her odanızda çok rahat bir biçimde kullanabilirsiniz. Salonlarda oldukça şık bir seçimken, çalışma odalarında sizi rahatlatma gibi bir etkisi olacaktır.

Çocuk odaları için de sevilen bu rengi, televizyon ünitenizin bulunduğu duvarın arkasında da rahatlıkla kullanabilir; şık ayna ya da renkli tablolarla daha da zengin bir hale getirebilirsiniz. Tütün rengi, pek çok renk ile beraber kullanılabilen bir renktir. Tonların benzemesi bakımından kiremit, gözü yorabilme açısından fuşya ya da koyu sarı renkleri dışında hemen her renkle güzel bir kombinasyon oluşturmaktadır.

Tütün Rengiyle Eşsiz Bir Uyum: Krem Rengi

Tütün rengini kullanmak istiyorsunuz, ancak ortam oldukça romantik ve yumuşak bir stile sahipse o halde sizlere önerimiz tütün rengi yanında kremin açık tonlarını kullanmanız olacaktır. Bu kombinasyon hoş bir yatak odası için ya da zarif bir misafir odası için de çok ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Sıcaklığı en çok hissedilen renklerden biri olan tütün rengi mutfağınıza da oldukça yoğun bir biçimde sıcaklık katacaktır. Tütün rengini evlerinizde ve dekorasyonlarınızda kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey orandır.

Tütün Rengiyle Vazgeçilemez Birliktelik: Siyah ve Beyaz Renkleri

Türün rengini kullanmadan hemen önce yanına hangi renkleri getireceğinizden emin olmanız gerekir. Çünkü yanına ekleyeceğiniz olan renkler mekanın atmosferini bir anda değiştirecek kadar öneme sahiptir. Siyah ve beyaz kombinasyona sahip renkleri iç mekanlarda tütün rengi ile kesinlikle ufak olan detaylarda kullanılmalıdır. Siyahın ve beyazın mekanda yarattığı bu dramatik etkiyi tütün detaylarla biraz olsun yumuşatabilirsiniz ve şık görünüm elde edebilirsiniz.

Tütün Rengiyle Müthiş Birliktelik: Yeşil ve Ekru Renkleri

Aslında sıkça tercih edilen bir ikilidir yeşil ve tütün rengi kombinasyonu. Tütün rengi ile yeşili kullanacaksanız yeşilin çok açık olan tonlarını tercih etmenizi öneririz. Başta su yeşili olmak üzere, pastel yeşiller, açık yeşil tonları tütün rengi ile mükemmel bir uyum ve ahenk sağlayacaktır. Evlerinizde köklü ve aynı zamanda büyük bir değişimleri yapmadan da tütün rengini kullanabilirsiniz.

Tütün rengi bir dekorasyon tarzı için salonlarınızda kullandığınız kırlentleri, yemek masasının sandalyelerinin, kullanacağınız minderlerini ya da çerçeve gibi objelerin tütün renginde seçebilirsiniz. Bu sayede hem şık hem de aynı zamanda modern bir görünümü evlerinizde kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Tütün Rengi ile Kolayca Dekorasyon Edilebilecek İkili: Kahverengi ve Beyaz

Listenin sonuna en güçlü olan kombinasyonu sakladık diyebiliriz. Tütün rengi ile en güçlü birliktelik sağlayacak olan renklerin başında kahve tonları gelmektedir. En önemli noktalardan biri ise kahve tonu ne olursa olsun dengeyi sağlamak için de beyaz kullanmaktır. Tütün rengi ise bu temada aksesuar ve tekstil ürünlerinde ortamlara gereken enerjiyi ve hareketi sağlayacaktır.

Eğer oturma gruplarınızı, yemek masanızı ya da koltuğunuzu tütün rengi seçecekseniz duvarlarınızı, perdelerinizi ve halılarınızı bej ya da açık düz bir renk olarak tercih etmelisiniz. Büyük bir köşe takımlarını tütün rengi seçmeden önce iyi düşünün, bir müddet sonra gözünüzü yorabilir. Dekorasyonda tütün rengini kullanmanın pek çok yolu vardır. En sık tercih edilen şey, aksesuarlarda tütün rengini kullanmaktır. Belki de bu enerjik olan rengin en sık kullanımı aksesuarlarda oluyordur.

Tütün Rengi Neden Dekorasyonda Kullanılmalıdır?

Tütün Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Tütün rengi dekorasyonda mutlaka kullanılmalıdır.

Çünkü;

Gücü simgeleyen etkisi vardır.

  • Heyecan vericidir, dinamiktir, dikkat çekicidir, iç açıcı sıcak bir renktir.
  • Dışa dönük olmada ve sosyal ilişkileri güçlendirmede yardımcı olur.
  • İştah açıcı özelliğiyle daha keyifli bir yeme içme ortamları yaratır.
  • Odaklanma problemlerinizi çözmeye yardımcı olur.
  • En zorlu şeklide süreçlerde gücünüzü hızlı bir şekilde toplamanızı kolaylaştırır.
  • Monotonluğu kırarak ruhunuza macera içgüdüsü katmaktadır.
  • Hareketin ve aynı zamanda canlılığın sembolüdür.
  • Sorunlarla baş edebilme cesareti, değişimleri kabullenebilmelerde kabiliyeti kazanmaya destekler olur.
  • Hayata sımsıkı bağlı şekilde, doyasıya yaşamak gerektiğini hatırlatıcı olan etkiye sahip bir renktir.

Tüm bu özellikler neticesinde, hem insan doğasına kattıkları hem de evlerdeki şıklığı yaratabilmek için tütün rengi ev dekorasyonlarında mutlaka kullanılmalıdır.

Tütün Rengi Ev Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Renkler, insanların doğasının bir vazgeçilmezleri arasındadır. Süregelen kültürel şekildeki miraslarda ise renklerin ihtişamına bol şekilde rastlamak da mümkündür. Psikoloji üzerindeki etkileri herkes tarafından kabullenilmiş ve yadsınamaz bir durumdadır.

Bu sonuçların neticesinde, hayatınızda olan renklerden yararlanmak kadar normal olan bir eylem olamaz. Canlı renklerin dinamikliği ile beraber sıradanlıkları kolay bir şekilde yıkabilirsiniz. Kırmızının ardından en sıcak ikinci renk olan tütün rengi, monotonluğa savaş açan cesur bir renk olarak karşımıza çıkıyor.

Peki, siz evinize tütün rengi ile dekorasyon uygulayacak kadar cesur musunuz? Bu rengin insan üzerindeki etkilerini bilmek ise cesaretinizi tetikleyebilir! Tütün renginin iştah açıcı bir özelliği vardır, çok rahat bir biçimde mutfağınızda kullanabilirsiniz. İsterseniz bir duvarı tütün rengi yapın isterseniz de tütün rengi aksesuarlar ile evlerinize ve odalarına renk katın.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR