Ana SayfaDekorasyonVizon Rengi Ev Dekorasyonu Örnekleri

Vizon Rengi Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyonda asaleti arayanların kullanabileceği pek kaç renk vardır, bunların en başında vizon rengi gelmektedir. Vizon rengi ile ev dekorasyonu sayesinde ışığa göre renk değiştiren, hem şık ve hem de estetik bir dekorasyonu sağlayabilirsiniz. Peki, vizon rengi ev dekorasyonu örnekleri nelerdir?

Vizon Rengi Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Vizon Rengi Ev Dekorasyonu Önerileri

Vizon rengini nötr bir renkler grubunda kullanabilirsiniz. Parlak renk tonu olmadığı için ışıklara göre renk değiştirebilir. Krem rengi, kum beji rengi gibi ev dekorasyonunda sevilen ve sık sık kullanılan renklerle bu renk tonunu beraber kullanabilirsiniz.

Vizon rengi ile ev dekorasyonu, bize hem mobilya seçimlerinde vizon renginin kullanımı konusunda hem duvar ve tavan dekorasyonlarındaki renkleri seçimi konusunda bilgi vermektedir. Koyu renk tonlarını olan büyük mobilyalarda tercih edildiğinde bu mobilyalar evimizi karanlık yapar.

Vizon Rengi Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

Canlı ve insana huzur vermekte olan bir dekorasyon yapabilmek için açık vizon hem tonlarını kullanabilirsiniz. Doğru renk geçişleriyle hayatınızın devamında huzurun eksik olmayacağı dekorasyona imza atabilirsiniz. Vizon rengi, yumuşak ve soluk bir renk olarak değerlendirilebilir.

Bunun için de aslında bakacak olursak dekorasyonun ana unsurlarından olarak kullanmak için biraz riskli bir renk olduğunu söylemeden geçmemek gereklidir. Vizon tonlarının ağırlık oluşturduğu bu dekorasyon stili çok asil, zarif ve çarpıcı olur. Bununla beraber çok sıradan ve sıkıcı da görünebilir. Doğru renk ve aksesuarlarla zenginleştirmek gereklidir.

Bu açıdan bu rengi kum beji rengine benzetebiliriz, doğru kullanıldığında harikalar yaratan fakat potansiyelini ortaya çıkaramadığınızda hem kasvetli hem de boğucu bir yaşam alanı oluşturabilecek kadar tehlikeli bir renk. Ancak korkmanıza gerek yoktur çünkü vizonun içindeki estetik güzelliği ortaya çıkarabilmek için bazı belirgin hamleler ve ipuçları ile minik dokunuşlar yapmanız yeterlidir.

Vizon Rengi Ev Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizin dekorasyonlarında kullanacağınız bu vizon rengi tonları sizlerin kullanacağınız diğer yan renkleri de belirler. Sıcak ortamları oluşturmayı dilediğiniz zaman bordo veya yeşil tonlarını kullanabilirsiniz. Bu tonlar ne kadar canlı ise o kadar da minimal halde eşya ile kullanmak gereklidir.

Daha pastel olanlarını büyük eşyalarda veyahut yüzeylerde kullanabilirsiniz. Vizon rengiyle ev dekorasyonu fikirleri ile yan renk olarak kullanılan renk örneklerini çok çeşitlidir. Vizon tonlarını tercih ederken kasvetli mekan oluşturmama adına da canlı renklerin yardımını alabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Neden Vizon Rengi Kullanılmalıdır?

Canlı renkler evlerinizin doğal ve canlı bir yaşama sahip olabilmesine katkı sağlamış olacaktır. Canlı kırmızı veya canlı yeşil renkleri vizon rengi ile beraber kullanabilirsiniz. Dekorasyonların içinde yer alan duvarların tümünü vizon tonlarında boyamak zorunda kalmayın.

Basit vizon dokunuşları yaparak evlere zarafet ve estetik kazandırabilir, dilediğiniz renk uyumunu yakalayabilirsiniz. Salonlar ve oturma odaları gibi yaşam alanlarında renk uyumu adına doğru mobilya renklerini seçmek önemlidir. Küçük mobilyalar için vizon renk tonunu tercih edecekseniz duvarınızın açık gri tonlarda, oturma grubu gibi büyük olan mobilyalarda vizon renk tonunu tercih edecekseniz de gri tonları koyu olarak tercih etmeniz gerekmektedir

Vizon Rengi Ev Dekorasyonu Yapmak

Estetik salona, mutfağa ya da yatak odasına sahip olabilme için en doğru renkleri seçmek hayati öneme sahip. Bu sebeple evlere asaletleri kazandıran renklerden olan vizon rengi ve vizon rengiyle uyumlu renkler olanlar arasından tercihler yapmalı, dekorasyon rengi belirlenmelidir. Vizon renk, pek çok mobilya üzerinde, duvarlarda kullanılan renktir.

Oturma odalarında ve salon gibi evlerin en önemli yaşam alanlarında bulunan mobilya vizon rengi ya da vizon rengiyle uyumlu renklerden biri olduğunda mükemmel şekilde dekorasyonlar yapabilirsiniz. Vizon rengi koltukların tercih ederek gri tonlarında duvarlar ile kombin yapabilir, vizon rengi masalarla ve sandalyeler ile dekorasyonunuza canlılık ve asalet kazandırabilirsiniz. Salon dekorasyonlarında vizonu diğer doğru renkler ile kombinlediğinizde hayal ettiğinize sahip olabilirsiniz

Vizon Rengi Ev Dekorasyonu Yapılırken Atlanmaması Gereken Noktalar

Vizon Rengi Ev Dekorasyonu Önerileri

Dekorasyon anlayışımız geliştiği sürece hayatımıza giren estetik kavramları çoğalıyor. Özellikle renkler konusunda her bir sene yeni bir rengin ön plana çıktığını görebiliyoruz. Bu renkler yeni keşfedildiği, daha önceleri kullanılmadığı için aslında bir ana rengin belli tonları trend oluyor ve o belli tonların daha önce çok kullanılmadığından trend olana dek pek telaffuz edilmeyen spesifik isimleri oluyor.

Tıpkı tropikal ya da Akdeniz stilinin trend olmasıyla beraber hayatımızda oldukça geniş yer etmeye başlamış olan terracotta renginin daha önce sadece turuncunun tonu olarak bilinmesi gibi.

Ya da geçtiğimiz yıllarda hem giyimde hem de dekorasyonda modayı yakıp kavuran marsala renginin daha önce sıcak ve koyu kırmızı tonu olarak bilinmesi gibi. Kısaca yeni nesil olan renk tonları sıra dışı ve modern dekorasyonların başrollerini kapmış durumdadır ve bu durum da her geçen gün daha zenginleşen ve farklılaşan bu estetik ve tasarım anlayışını doğuruyor elbette.

Vizon Rengi Ev Dekorasyonunda Hangi Renklerle Beraber Kullanılabilir?

Canlı renklerin dokunuşlarında vizon rengi koltuk kombinasyonları konusunda canlandırıcı etki faktörünü devreye sokmak gerekir. Yani eğer gibi geniş, konforlu ve görkemli olan bir vizon oturma grubunuz varsa, onu canlandırabilmek için tek yapmanız gereken vizonun asaletine biraz daha hareket katacak fakat dozunu kaçırmadan ve onun zarifliğini bozmadan ortamı canlandıracak renk tonu seçmektir.

Örneğin hardal sarısı ile beraber vizon rengi kullanılabilir. Hardal sarısının hem canlı hem karizmatik olan dokusu ile vizon ton olan koltuk takımı birleştiği zaman ortaya karşı konulmaz şıklık çıkıyor. Turuncu ya da kırmızının kızıla çalan tonları da vizon tonlarını canlandırmak için şık seçeneklerdir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR