Ana SayfaYatak OdasıDaha Sade Bir Yatak Odası İçin 5 Tavsiye

Daha Sade Bir Yatak Odası İçin 5 Tavsiye

Yatak odası tasarımlarından bir tanesi olan sade dekorasyonlar, pek çok kişi tarafından tercih edilir. Böylece geceleri gözler yorulmadan, daha kolay uykuya dalınabilir. Her ne kadar burada açık renklerin öneminden bahsedilse de, koyu renkleri seven kişilerin, buna uygun tasarım yapması da mümkündür. Zira sevilmeyen veya hoşlanılmayan renklerden oluşan bir yatak odası, sizi pek mutlu etmez.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, seçtiğiniz renklerin, birbiriyle uyumlu olmasıdır. Aksi halde oda daha dağınık ve kötü görünecektir. Burada kullandığınız aksesuarların sayısı da önemlidir. Eğer her uygun noktaya bir aksesuar seçmişseniz, bu da bir dağınıklık olacaktır.

Peki, sade bir yatak odası için 5 tavsiye ne? Eğer bu tarz bir odaya sahip olmak istiyosanız, bu hususlar size yardımcı olacaktır.

Sade Bir Yatak Odası İçin 5 Tavsiye

Gömme Dolaplar Kullanın

Yatak odanız ister geniş, ister dar olsun, geniş dolaplar kullanmak odayı daha dar ve dolu gösterecektir. 2020 ve 2021 yılının trendlerinden olan bu gömme dolaplar, sade yatak odası tasarımlarında özellikle kullanılır.

Böylece yatak odasında depolama yapmak istiyorsanız, gömme dolaplarla etrafta dağınıklık meydana getirmeden, istediğiniz sade yapıyı sağlayabilirsiniz. Yurt dışında büyük bir tercih gören gömme dolaplar, ülkemizde de son yıllarda kullanımı arttırmıştır.

Minimalist Bir Yöntem Tercih Edin

Son moda trendlerinden olan minimalist tasarım, odalarda az ancak fonksiyonel eşyaların kullanılmasını ele alır. Bu nedenle yatak odalarınızda bu dekorasyonu benimserseniz, sade bir oda elde edebilirsiniz. Eğer yatak odasında masa olmasını tercih ediyorsanız, bunu makyaj yapmanıza da imkân tanıyacak şekilde seçerseniz, yerden de tasarruf edebilirsiniz.

Ayrıca odanın için küçük bir kitaplık arzu ediyorsanız, bir raf koymak yerine duvara sabitlenen seçenekleri tercih etmek; hem duvarlara güzel bir aksesuar olacak, hem de sade yatak odası sağlayacaktır.

Sade Bir Yatak Odası İçin 5 Tavsiye

Dağınıklığın Önüne Geçin

Dağınıklık, sadece yerlerde eşyaların olması ve yatağın dağınıklığını ele almaz. Aynı zamanda kapı arkasında ve çekmecelerin içindeki eşyalar da bir dağınıklıktır. Zira tüm her şey birden fazla yere yayılmıştır.

Eğer bunların hepsini bir düzene sokup, belirli yerlere geçerseniz; hem aradığınızı daha kolay bulabilir, hem de sade yatak odası elde edebilirsiniz. Duvarlarda çok fazla tablo olması ve diğer aksesuarların fazlalığı da sade bir yapıya karşıdır.

Uyumlu Renkler Kullanın

Sade yatak odası arzu ediyorsanız, kullandığınız renklerin de harmoni oluşturması gerekir. Eğer renkler birbirine zıtsa, bir parlaklık ve ışıltı oluşturacak, böylece isteğinizin önüne geçecektir. Renk zevkleriniz hangi yöndeyse, bunları nelerle kombin yapabileceğinizi düşünmeniz tavsiye edilir.

Eşyaların Yerini Planlayın

Odanızın büyüklüğü ne olursa olsun, eğer yatağı ve komodinleri rastgele yerleştirirseniz dağınık ve kötü bir görünüm oluşacaktır. Bu nedenle tüm eşyaların yerini planlayarak, hangi mobilyayı, nereye koyacağınızı hesaplamanız gerekir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR