Ana SayfaBahçeYaz Günlerinin Vazgeçilmezi Bahçe Salıncağı

Yaz Günlerinin Vazgeçilmezi Bahçe Salıncağı

Müstakil evinizin bahçesi ya da teras balkon bahçenizde kendiniz için oluşturacağınız en özel alan kuşkusuz dinlenme alanıdır. Hem kitap okumak hem de oksijeni içinize çekerek kahvenizi yudumlamak istediğinizde en iyi çözüm bahçe salıncağıdır.

Birbirinden farklı kumaş, malzeme ve renklere sahip olan bahçe salıncakları, yılın modasına uyumlu tasarımlarda üretiliyor. Özellikle yaz günlerinin vazgeçilmezi bahçe salıncağı seçiminizi alanınıza uygun ölçülerde tercih ederek alandan tasarruf edebilirsiniz. Tenteli salıncaklar ile yaz yağmurundan korunarak keyfinizi bozmayacaksınız.

Bahçe Salıncağı Çeşitleri Nelerdir?

Yaz Günlerinin Vazgeçilmezi Bahçe Salıncağı

Bahçe salıncakları ahşap, demir ya da plastik malzemeden üretilebiliyor. Dilediğiniz malzeme ile doğal bir salıncağa kavuşacak, yaşam kalitenizi artıracaksınız. Peyzaj ile düzenlenmiş bahçelerin, salıncak ile uyumu bir bütün gibidir. Neredeyse bahçelerde salıncak kullanılmaması eksik bir alan algısı yaratıyor.

Bahçe salıncak çeşitleri;

  • Ahşap salıncak
  • Tek kişilik salıncak
  • Tenteli salıncak
  • Çift kişilik salıncak
  • Rattan salıncak
  • Plastik salıncak
  • Metal salıncak
  • Hamak salıncak

Bahçe salıncağı seçerken temanıza uygun renkler tercih edebilirsiniz. Birbirinden güzel çiçeklerin yer aldığı bahçenize her renk çok yakışacak. Döşemesi, minderi, desenleri, renkleri ve dayanıklı yapısı her salıncağa göre değişiyor. Hem doğal hem de uzun süre dayanıklı bir malzemeden üretilen salıncak tercih etmeniz durumunda rattan salıncak modelleri ya da ahşap modelleri tercih edebilirsiniz.

Ahşap Bahçe Salıncağı

Ahşap malzemeden üretilen bahçe salıncakları iklim koşullarına dayanıklı olarak kullanılabiliyor. Sağlıklı ve hijyen kullanımı nedeniyle tercih edilen ahşap mobilyalar, bahçe mobilyası kategorisinde de sıklıkla tercih ediliyor. Doğa ile uyumu yakaladığınız daha otantik hava kazandıracağınız ahşap salıncak modellerini dilerseniz kış bahçesi, teras bahçe balkon ya da uygun balkonlarınızda kullanabilirsiniz.

Tek Kişilik Bahçe Salıncağı

Bazen istediğimiz kadar geniş bir alana sahip olamayabilirsiniz. Böyle durumlarda salıncak keyfinizden vazgeçmenize gerek yok. Tek kişilik salıncak modellerinden tercih edebilir, kendinizi şımartabilirsiniz. Kendinize en sevdiğiniz köşeyi şimdiden ayırın ve bahçe salıncağınızı koyarak dinlenmeye başlayın.

Balkonlarda ayrılan m² genellikle çok fazla olmuyor. Özellikle yeni yapılarda en sevdiğiniz balkonlardan kesinti yapılması hoşunuza gitmeyebilir. Dikey bahçe ve teras balkon bahçe tasarımlarıyla artık müstakil bahçesi olmayan herkes kendi alanını yaratabiliyor. Geriye alanınızı daraltmayan tek kişilik bahçe salıncağı almak kalıyor.

Tenteli Bahçe Salıncağı

Yaz Günlerinin Vazgeçilmezi Bahçe Salıncağı

Bahçe salıncakları genellikle açık alanda bulunur. Verandanızın olmaması bahçenizde keyif yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Tenteli salıncak ile çiseleyen yağmurdan etkilenmeyecek ve kitabınızı keyifle okuyacaksınız. Yağmur artık keyfinizi kaçıran değil, bahçenizde ki çimlerin, toprağın ve içtiğiniz kahvenin kokusunu etrafa yayan bir hava olayı olacaktır.

Çift Kişilik Bahçe Salıncağı

Çift kişilik bahçe salıncaklarında sevdiklerinizle sohbet edecek, daha sıcak anılar bırakacaksınız. Dostlarınızla kahvenizi yudumlarken kritik yapacak, sevdiğiniz kişiyle aşkınıza nostalji katacaksınız. Bahçe salıncaklarının geçmişten günümüze anılarda bıraktığı izler unutulmazdır.

Bu nedenle hangi rengi ve salıncağı seçerseniz seçin, rüzgâr gibi hafif hafif sallanacak, hayatınızın en keyifli anlarını yaşayacaksınız. Çift kişilik bahçe salıncağı seçerken alanınızın yeterli olup olmadığına dikkat etmelisiniz. İklim koşullarını da hesaba katarak dayanıklı malzemeden üretilen salıncakları seçerek uzun yıllar kullanabileceksiniz.

Rattan Bahçe Salıncağı

Rattan, doğal ağaçtan üretilen malzemenin örgü tekniğiyle mobilyaya hayat vermesidir. Tamamen doğal ve uygun maliyette üretilen rattan malzemenin belki de en fazla yakıştığı mobilya bahçe salıncağıdır diyebiliriz.

Koyu kahve ya da açık tonlarda kullanılan doğal ağaç ile örülen ve hamak formuna ulaşan bahçe salıncakları geometrik tasarımlarda kullanılabiliyor. Büyük minderleri, doğal yapısı ve duruşuyla oldukça kaliteli bir mobilyaya sahip olacaksınız. Evinizin ve bahçenizin dekorasyonuna uyumlu, bahçenize değer katacak oldukça şık ürünlerden oluşuyor.

Plastik Bahçe Salıncağı

Plastik malzemelerin daha az kimyasal ile üretilmesi, teknolojiden yararlanılması sonucu kaliteli ürünler mobilya sektörüne girmiştir. Klasik plastik sandalyelerden farklı olarak her renkte üretilebilen, dayanıklı ve hava koşullarına uyumlu plastik bahçe salıncakları, uygun maliyetiyle de bütçenize dost oluyor. Farklı renklerde olması, bu alternatiflerin bahçelerinize uyum sağlamasına katkı sağlıyor.

Metal Bahçe Salıncağı

Metal mobilyalar özel boya püskürtme tekniği ile artık dayanıklı bir kullanıma sahiptir. Boyaların güneşin zararlı ışınları nedeniyle solması, soyulması, zarar görmesi istenmeyen durumdur. Metal bahçe salıncaklarında bu sorun ortadan neredeyse tamamen kalkmış bulunuyor. Mekanizmalı özelliği ile rahat sallanabilme, daha fazla ağırlık kaldırabilme kapasitesine sahiptir. Metal ürünlerde dilediğiniz minderleri kullanabilir, metal rengi ile uyum yakalayabilirsiniz.

Her mevsim dışarıda güvenle bırakacağınız salıncağınızın zarar görmemesi hoşunuza gidecek. Bahçe salıncaklarında karşılaşılan bir diğer sorun ise bahçe mobilyalarına uyumlu olmayan geleneksel ürünlerin olmasıdır. Tasarımda sınır tanınmayan günümüzde, dilediğiniz kombinasyonu sağlayacak alternatife sahip olacaksınız. 2021 yılı moda renkleri ile bahçelerinizde çiçekler açacak, salıncağınızda keyifle bu güzelliği seyredeceksiniz.

Hamak Bahçe Salıncağı

Hamak keyfini bilmeyen yoktur. Yatabilecek kadar insanı dinlendiren, dev minderleri ile yumuşacık bir his uyandıran malzemedir. Hamak üretiminde artık rattan kullanılıyor ve salıncağa dönüşüyor. Hem hamak keyfini hem de salıncak keyfini yaşayacağınız çözümler sunuyor. İçerisinde kendinizi hiç olmadığınız kadar rahat hissedeceksiniz.

Koyu kahverenginin ekru ya da krem döşemesiyle bahçenizde orkide havası yaşatacaksınız. En trend renkler arasında olan gri döşemeli hasır salıncak ile modern ve otantik bir duruş sergileyeceksiniz. Hamak kullanımında montaj sütun direklere ya da ağaçlara yapılırken, hamak bahçe salıncağının kendi özel mekanizması bu zahmete girmenize hiç gerek bırakmayacak.

Bahçenizde her zaman sizleri hazırda bekleyecek olan hamak salıncağınıza, dostlarınızla keyifli sohbet ederken oturmanız rahatınızı yüzünüze yansıtacak. Sağlıklı oturuş adına özenle tasarlanan hamak salıncağınızda uyuya kalabilirsiniz. Böylesi bir durumda belki de en keyifli uykunuzu o kısacık zamanda almış olacaksınız.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR