Ana SayfaDekorasyonYaz Mevsimi İçin 10 Kolay Dekorasyon Fikri

Yaz Mevsimi İçin 10 Kolay Dekorasyon Fikri

Bu sezon yaz aktiviteleri sizi içeri ve dışarı götürebilir ve bu da dekore etmek için bolca alanınız olacağı anlamına gelir. Bir yaz dekorasyonunun anahtarı hafif kumaşlar, parlak renkler ve hatta plajdan ilham alan bir dekor dokunuşudur. Evinizi sadece birkaç aksesuarla mevsime göre güncelleyebilir veya işi abartıp çarpıcı bir dış mekân yemek takımı ekleyebilirsiniz. Yazdan ilham alan dekorların çoğu, sonbahar dekorasyonunun zamanı geldiğinde saklanabilir. Yazınızı evde en iyi şekilde geçirmeniz için en sevdiğimiz 10 fikir:

Yaz Dekorasyonu

1. Yaz Dekorasyonu Renkli Açık Hava Eğlencesi Demektir

Özellikle parti dışarı taşındığında yaz eğlencesini seviyoruz. Sohbeti ve uzanmayı teşvik eden rahat bir dış mekân oturma takımı seçin. Soğuk yaz geceleri için parlak dış mekân yastıkları ve örtüleri bir zorunluluktur. İç mekân dekorunuzu dış mekâna bağlayan bir alan yaratıyorsanız, evinizde bulunan renk paletine uyan aksesuarları seçin.

Yaz Dekorasyonu

2. Yazlık Nevresim Takımına Geçin

Yeni bir nevresim, yatak odanızı anında değiştirebilir. Havalar ısındığında bile rahat bir yatak için keten ve pamuk gibi hafif kumaşları tercih edin. Plajdan ilham alan desenler ve renkler (mavi ve su gibi) yaz dekorasyonu için mükemmeldir. Evinizde tam bir sahil temasını benimsemeseniz bile, renk paletiniz dâhilinde çalışırken herhangi bir odaya plaj stili dokunuşları ekleyebilirsiniz.

Yaz Dekorasyonu

3. Makrome ve El İşi Yaz Aksesuarlarıyla Taze Bir Stil Yaratın

Belki sadece yazlık el işlerinden bahsediyoruz ama makrome ve el yapımı aksesuarlar sezona mükemmel uyum sağlıyor. Doğal renkler ve malzemelerle el yapımı dekoru boho veya çağdaş mobilyalarla karıştırmak rahat bir yaz stili yaratır. Çerçeveli sanatı, makrome ve dokuma duvar askılarıyla değiştirerek yatak odanıza veya oturma odanıza yumuşaklık katın.

Yaz Dekorasyonu

4. Verandanızı Yaz Buluşma Alanına Dönüştürün

Havalar ısındığında, dışarıda olmak için herhangi bir sebep ararız. Evinizde az yer varsa, kullanılmayan bir sundurmayı eğlenmek veya sadece rahatlamak için bir alana dönüştürün. Verandanıza biraz kapı önü çekiciliği katmak için yuvarlak köşeli, doğal lifli ve tropikal tonlu dış mekân mobilyaları eklemeyi düşünün. Ön kapınızda bir renk değişimi yapmak, sundurmanıza ekstra stil ve yeni dış mekân dekorunuz için bir dekorasyon odak noktası ekler.

Yaz Dekorasyonu

5. Verandanızı İç/Dış Mekân Halısıyla Süsleyin

Dışarıya renk ve desen getiren iç/dış mekân kilimlerini seviyoruz. Dış mekân dekorasyon planınız için en iyi odak noktası olduklarından, bir sürü yaz rengine sahip kilimlere bakın. Dış mekân koltuklarınız ve minderleriniz oldukça nötr olabilir, bu nedenle halı, yastık ve aksesuarlarınızı seçerken yaratıcı olabilirsiniz. En iyi iç/dış mekân kilimini seçmek için kolay ve eğlenceli bir ipucu, yaz çiçeklerinden birkaç rengi kilim deseniyle eşleştirmektir.

6. Eğlenceli Akşamlar İçin Dış Mekân Işıkları Ekleyin

Zincir ışıklar olmadan yaz dekorasyonu ne kadar eğlenceli olur? Terasınızı veya verandanızı aydınlatma konusunda ilham almak için açık hava restoranına ve şaraphane alanlarına bakın. Büyülü bir alan yaratmak için tam olarak doğru miktarda ekleyebilmeniz için zincir ışıkları aydınlatma ögesinden çok bir ambiyans ögesi olarak düşünün. Renkli ve temalı seçenekler de dâhil olmak üzere çok çeşitli dış mekân zincir ışılar mevcuttur, ancak klasik beyaz ampuller herhangi bir dekorasyon stiline uyabilir.

7. Yaz İçin Neşeli Yeni Bir Duş Perdesiyle Banyonuzu Aydınlatın

Duş perdenizi mevsimsel olarak değiştirmek, banyonuzu yaz için güncellemenin çok kolay ve ucuz bir yoludur. Tropikal veya deniz temalı yeni bir duş perdesi veya sadece biraz parlak yaz renklerine sahip bir duş perdesi düşünün. Düzgün bir şekilde temizlenmiş, kurutulmuş ve saklanmış, duş perdelerini her mevsim kullanabilirsiniz. Fazladan bir yaz dekorasyon büyüsü için, yeni duş perdenize uygun bir takım mevsimlik havlu bulundurun. Bu, banyonuzun havasını neredeyse zahmetsizce değiştirmenizi sağlar.

8. Yazlık Asma Lambalar Kullanın

Evinizde biraz fazladan ışık kullanabilecek karanlık bir köşe var mı? “Swag aydınlatma” olarak da adlandırılan eklenti asma lambalar, herhangi bir odaya biraz aydınlatma ve çok fazla stil eklemenin taahhütsüz bir yoludur. Asma lambalar, küçük bir evde bir okuma köşesi oluşturmanın veya bir yemek alanı tanımlamanın kolay bir yoludur. Açık olmadığında bile doğal ışığın içeri girmesine izin veren havadar bir tasarım seçin.

Kokulu Mum

9. Yaz Kokularını Evinizde Deneyin

Yaz dekorasyonu sadece görsellerden daha fazlasıdır. Tropikal ve narenciye kokuları evinizde yaz havasını ayarlayabilir. Bu mükemmel koku karışımını elde etmenin sırrı, eviniz için aynı ürün grubunda veya markada sadece birkaç koku seçmektir. Evinizde yalnızca bir veya iki koku olsa bile, kişiselleştirilmiş bir görünüm için mumluklarınızı ve difüzörlerinizi her odaya uyumlu hâle getirin.

Yaz Dekorasyonu

10. Rahat Bir Oturma Alanı Yaratın

Yer minderleri, gündelik yaz dekorasyonunun vazgeçilmez (ve süper eğlenceli) bir unsurudur. İster renkli yer yastıkları ister kanepe tarzı büyük bir minder seçin, yerleşmek ve eğlenmek için yeni koltukları düşük profilli masalarla eşleştirdiğinizden emin olun.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR